sobota, 7 marca 2015

Sąsiedzi(2014) Neighbors

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:28
Kres bezdroski jest zjawiskiem nieuniknionym. Kiedyś nadchodzi ten moment, gdy studenckie życie zamieniamy na nudną, czasochłonną pracę i to zazwyczaj pod kuratelą beznadziejnego, głupokowatego (w naszym odczuciu) szefa.


Zawieramy małżeństwo , rodzi nam się dziecko. Zabawa, radość i wolność zostawiamy za drzwiamy "dorosłości". A co się stanie, gdy do domu obok wprowadzi się bractwo?

Czy jako dobrzy sąsiedzi okażemy wyrozumiałość na iprezowe zachowanie bractwa? A może zrobimy wszystko, by bractwo zniszczyć ich właśnymi metodami?

"Sądziedzi" to historia wyreżyserowana przez mistrz komedii -Nicholasa Stollera (jego inne filmy m.in:"Sekstaśma";"Muppety","Dick i Jane. Niezły ubaw").

Reżyser w głównych rolach obsadził znane widzom doskonale aktorów. W małżonków wcielili się : Seth Roger ("Wpadka") oraz Rose Byrne ("Druhny"). Natomiast cwaniaczka, byczkowatego przywódcę bractwa Delta PSI Beta gra Zac Efron ("High School Musical", "Szczęściarz".Wybór tych aktorów był strzałem w dziesiątkę. Teddy jako charyzmatyczny przywódca bractwa zrobi wszystko, by to jego wizerunek znalazł się na ścianie chwały. Impreza, za imprezą. Browar, zioło, seks to główne atrybuty życia amerykańskiego studenta. 

A małżeństwo Radnerów staje nagle przed "płotem" odgradzających ich od młodszego pokolenia. Trudno im się pogodzić, że dla jurnych człnków bractwa są już starszym pokoleniem, synonimem wapniaków.Radnerowie próbują się zapasami posiadanej trawki wkupić w szerego sąsiadów, by nieoczekiwanie stać się ich największymi wrogami. Walka sąsiedzka rozkręci się na maksa, a humorytsycznym momentom nie będzie końca.

Ta komedia to obrazobójczy obraz różnicy pokoleniowej, ale  i doskonały "materiał" psychologiczny młodzieży rodem z Ameryki.Doskonałego montażu, scenariusza, muzyki, gry aktorskiej,  sytuacji śmiesznych, groteskowych znajdzie widz bez liku. Niemal cały film zanosiłam się ze śmiechu. Tego filmu nie można pominąć, jeśli się lubi takie klimaty.Jest to zdecydowanie film dla świadomego widza, dzieci poniżej 18 niech lepiej go nie oglądają:) Wyśmienita ekranizacja. Wrócę do filmu jeszcze niejednokrotnie. Polecam każdemu. WARTO!!
Na potwierdzenie przedstawie wam całą listę nominacji do różnorodnych nagród, co tylko dowodzi, że mam rację.

2014nominacja
Nagroda Filmwebu
Scena, na której pękaliśmy ze śmiechu Seth Rogen, Zac Efron finałowy pojedynek

People's Choice

nominacje: 3
2015nominacja
Kryształowa Statuetka
Ulubiona komedia
Ulubiony aktor w filmie komediowym Seth Rogen
Ulubiony aktor w filmie komediowym Zac Efron
także za: Ten niezręczny moment (2014)

Critics' Choice

nominacje: 1
2015nominacja
Critics' Choice
Najlepsza aktorka w komedii Rose Byrne

MTV

nominacje: 7
2015nominacja
Złoty Popcorn
Najbardziej zaskakująca scena Rose Byrne,Seth Rogen Mac i Kelly zbliżają się w sposób, którego NIKT się nie spodziewał
Najlepsza rola komediowa Rose Byrne
Najlepsza scena walki Seth Rogen, Zac EfronMac Radner vs. Tonny Sanders
Najlepszy duet Dave Franco, Zac Efron
Najlepszy moment muzyczny Seth Rogen,Zac Efron nie byłoby studenckiej imprezy bez tanecznego pojedynku w czarnym świetle między Mac'iem a Teddy'm. Teedy ma dobre ruchy, ale to taniec brzucha Mac'a zniewala
Najlepszy pocałunek Halston Sage, Rose Byrne
Najlepszy występ bez koszuli Zac Efron
*filmweb.pl

Ocena:6/63 komentarze:

Książkowa Fantazja pisze...

Zapowiada się znakomicie.

JolaK pisze...

Witam serdecznie, właśnie nominowałam Cię do Liebster Blog Award, pytania znajdziesz tutaj: http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2015/03/liebster-blog-award.html#gpluscomments

Zapraszam do zabawy :)

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Bardzo miło wspominam ten film - komedia, przy której można się pośmiać, ale jednocześnie spojrzeć na pewne sprawy z dwóch różnych perspektyw.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review