środa, 1 kwietnia 2015

"Epoka lodowcowa. Wędrówka kontynentów . 4 "

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:14
"Epoka lodowcowa" to już niemal klasyk. Pierwsza część, w której widzowie poznali  Mańka, Sida czy Diega ujrzała światło dzienne aż trzynaście lat temu. Niezły kawałek czasu przyznacie. 

"Epoka lodowcowa. Wędrówka kontynentów" to już czwarta część tej animacji, którą pokochały wszystkie dzieci, ale i spore grono dorosłych.


Czwarta część w kinach pojawiła się w 2012 roku. Ja dopiero teraz miałam okazję ją obejrzeć.

To za sprawą moich pociech zagłębiam się świat koloru, przygód oraz wartości, które dzieciom się najbardziej przypadają do gustu.

"Epoka lodowcowa. Wędrówka kontynentów", to kolejny etap w życiu bohaterów.

Maniek i Ela muszą  się zmierzyć z dojrzewaniem córki, co jak łatwo się domyślić Mańkowi się nie podoba. Który ojciec może spokojnie patrzeć , jak córka krok po kroku powiększa swoje poletko swobód?


Ale kłopoty z wymykającą się z domu córką to nie największy problem tego przeuroczego mamuta. W przyrodzie zaczyna zauważać niepokojące objawy niebezpiecznych zmian. Zaczyna się tzw. wędrówka kontynentów i cała populacja różnorodnych zwierząt musi szybko uciekać tam, gdzie Maniek kazał.

Sam ich nie może poprowadzić, gdyż trzesięsie ziemi oddzieliło go od rodziny, ale obiecał, że ich odnajdzie...


Nie byłaby to ta sama bajka , gdyby Mańkowi nie towarzyszyli w podróży (tym razem na fragmencie góry) Sid (nie sam, gdyż rodzina podrzuciła mu starą babuleńkę), ale i Diego (który spotka miłość).

Drogi tej trójki, a z babcią Sida to czwórki skrzyżują się z piratami, którym dowodzi małpa, kapitan Gutt...

"Epoka lodowcowa" ma całe grono wiernych fanów. A producenci zawsze mogą liczyć na proporcjonalnie rosnące zyski. Ta część to magia. Zbiór wartości : miłości, przyjaźni, dyscypliny , ale i wielkiej tolerancji i zrozumienia wobec starości. 

Babcia Sida, to dosyć specyficzna postać, a  wniesie tyle kolorytu, co do tej pory było zarezerwowane dla wiewióra Scrata, który niezmiennie podąża za uciekającym , znikającym owocem dębu.
Ku mojej radości epizodów z wiewiórem w roli głównej będzie dużo więcej , a on także staje się postacią dominującą.

"Epoka lodowcowa. Wędrówka kontynentów" jest równie dobra, co poprzednie części. Może jest ciut mniej dowcipu, ale dzieciakom się spodoba. 
Więc jeśli szukacie pomysłu na miły, rodzinny wieczór to polecam. 
Ciekawe czy powstanie cześć piątą? A wy jak myślicie?

Ocena:5/6


1 komentarze:

Krucze Gniazdo pisze...

Epokę bardzo lubie i ostatnia częsc również mnie nie zawiodła :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review