środa, 8 kwietnia 2015

"Messi. Uwierz w siebie" Lionel Andrés Messi Cuccittini, Martin Casullo

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:28
Na moim blogu coraz częściej można przeczytać recenzję biografii, autobiografii, pamiętników gwiazd sportu muzyki, sztuki, literatury, artystów, aktorów, a nawet polityków. Czytam sporo, ponieważ zawsze interesowała mnie szeroko pojęta kultura.

 Kultura , to nie tylko powieści obyczajowe czy fantastyczne, to także literatura faktu, która przybliża nam "wielki świat".


Od paru dni zaczytywałam się w biografii jednego z najsłynniejszych piłkarzy. Leo Messi, bo o nim mowa doczełał się kilku, jeśli nie kilkunastu biografii.


Piłkarz na tyle sławny, że jego fani "rzucą" się na każdą nową publikację, Wiadome jest , że wątki biograficzne będą się często powielać. W końcu nie można zmienić tego, co się wydarzyło, i czego ten zdolny, młody piłkarz dokona ł w swojej karierze piłkarskiej.

Zdecydowanie autorom biografii sprzyja fakt, że Leo Messi jest  czynnym piłkarzem, więc  dostarcza materiału, które można zamieścić to w stale nowo powstałych pozycjach.

Miałam już okazję czytać biografię piłkarza. Muszę przyznać, że poszczególni autorzy muszą się nieźle nagimnastykować, by czytelnik nie czuł powielania, kopiowania faktów, które nie oszukujmy się można znaleźć chociażby w źródłach internetowych.

Więc, co ma w sobie ta pozycja, że warto po nią sięgnąć?

Otóż biografia, autorstwa Martina Casullo jest bardziej innowacyjna niż jej poprzednie wersje.
Po pierwsze oczywiście oprócz wątków typu, dzieciństwo, choroba, która powodowała problemy ze prawidłowym wzrostem, wyjazd do Barcelony, zostanie członkiem hiszpańskiej elity, wśród klubów piłkarskim czy awans na kapitana reprezentacji narodowej Argentyny, na ubiegorocznych mistrzostwach w piłce nożnej, w Brazylii, to zawiera coś takiego czego, nigdy chyba nikt inny jeszcze nie zastosował. 

Wydawnictwo SQN stało się prekursorem w  zastosowaniu w publikacji tzw. kody QR, który jako kod moduralny i stałowymiarowy umożliwia kodowanie znaków . Czytelnik skanuje taki kod odpowiednią aplikacjąw smartfonie i u jego uciesze okaże się, że ma możliwość obejrzenia najlepszych sytuacji bramkowych Messiego. 

Po drugie. Każdy egzemplarz bierze udział w konkursie, gdzie nagrodą jest wymarzone spotkanie swojego idola. Dodatkowo, cześć dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczone na cel charytatywny czyli wsparcie finansowe fundacji:"Leo Messi Fundacion".
Fundacja ma na celu pomoc dla najuboższych dzieci na całym świecie oraz wspieranie ich talentów.

Po trzecie Martin Casullo "stanął na głowie", by swoją książkę wzbogacić w fotografię, które jeszcze nie ujrzały światła dzienniego. W każdej biografii uwielbiam oglądac fotografię. Wówczas gwiazda staje się mi bliższa, a jej życie bardziej przyziemne.

"Messi. Uwierz w siebie" to publikacja, z której płynie przesłanie, że warto wierzyć, nie poddawać się mimo trudności oraz dążyć do realizacji celów. 
"Messi. Uwierz w siebie" to taka czytelnicza motywacja, dla każdego, który pragnie się spełnić w jakiekolwiek dziedzinie.

Czcionka jest duża, wyraźna. Pozycje czyta się rewelacyjnie. Szybciutko. Nie znaczy to, że autor nie przyłożył się do zgromadzenia, usystematyzowania , połączenia faktów.  Jest wręcz przeciwnie. 
Martin Casullo przygotował się do pracy gruntownie oraz profesjonalnie
Ta pozycja ma ciekawić a nie nudzić. Czytelnik ma czuć się w pełni usatysfakcjonowany. I jestem pewna, że będzie.  Ja jestem. 

Ocena::5+/6

Za książke bardzo serdecznie dziękuję Panu Oskarowi z Wydawnictwa 

tłumaczenie
Magdalena Żywicka


tytuł oryginału
Messi. Choose to believe


wydawnictwo
Sine Qua Non


data wydania


ISBN
9788379242498


liczba stron
336


kategoria
biografia/autobiografia/pamiętnik

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review