niedziela, 25 października 2015

"Filipek i rodzina"

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:55


Rodzina w życiu dziecka jest bardzo ważna. Jest dobra jako opieka, żywiciel, zapełniacz wolnego czasu, ale i źródło niesamowitych i arcyciekawych historii.

Filipek Zaskroniec ma rodzinę liczną i zadziwiająco różnorodną.


Filipek Zaskroniec ma mamę robiącą karierę, tatę rzucającego palenie (co pół roku), dziadka Zbyszka, babcię Niusię i babcię Danusię, która ciągle się modli i namawia do tego naszego bohatera.

Mama nawet kiedyś Filipka zabierze d pracy. Tam się dopiero hecy będą działy.
A, co się wydarzy, gdy ochroniarz wspólnoty mieszkaniowej uczepi się Hirka i reszty chłopaków z paczki. Tata Filipka wówczas stanie na wysokości zadania i dosadnie utrze nosa służbiście.

A, co się zadzieje, gdy babcia zaciągnie wnuka na pielgrzymkę? Czy Filipek Zaskroniec może się nudzić? Raczej nie. A my czytelnicy razem z nim!
Przecież to urwis, a jego grupka przyjaciół to nieodzowna część jego życia.

Tak barwnych bohaterów nie spotkałam od dawna. Filipka nie da się nie lubić. To taki przykład łobuza, który trafia się może i często, ale swoim stylem , przygodami, ludźmi, którymi się otacza wyróżnia się z tłumu postaci występujących w  książkach dla dzieci.

W tej książce wszyscy bohaterowie są tak komiczni. Czytając z synem nie byliśmy w stanie się nie śmiać. Filipek zawładnął nasze, wspólne wieczory i już nie możemy się doczekać , kiedy poznamy kolejne przygody tej zwariowanej , nieokiełznanej paczuchy dzieciaków.

Co jest charakterystyczne dla  tej serii, to piosenka w formie tekstu rapowanego wprost od Hirka.
Jestem po dwóch powieściach o Filipku i każda z tych książek na koniec danego rozdziału miała takie Hirkowe podsumowanie.
Liczę, że ta tendencja się utrzyma, bo my zawsze na nie czekamy.

Filipka bardzo polecam , ale i jego zwariowanych członków rodziny oraz przyjaciół, bo tak barwnych istotek już dawno na pewno nie poznaliście.
"Filipek w szkole" również wart jest polecenia. Myślę, że to właśnie od niej "wszystko się zaczęło", była tą pierwszą. Nasz Filipek również w szkole ma ciekawe pomysły i obserwacje, które zadziwiają nawet dorosłych.
Teraz już wiem, że na pewno sięgnę po kolejne książki z tej godnej polecenia młodemu czytelnikowi serii. Bardzo polubiłam naszego bohatera, jego kolegów i rodzinę. Jestem pod wrażeniem obserwacji Filipa na temat otaczającego świata

 Za książkę dziękujemy WYDAWNICTWU LITERATURA 
WWW.WYD-LITERATURA.COM.PL


1 komentarze:

Wioleta Sadowska pisze...

Fajna seria,.Będe polecać!

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review