poniedziałek, 12 października 2015

"Królowie przeklęci. Tom 2" Maurice Druon

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:33

http://www.taniaksiazka.pl/krolowie-przekleci-tom-2-p-581225.html


Po pierwszym tomie "Królów przeklętych" miałam ochotę na więcej.
Zabrałam się bez zbędnej zwłoki za drugi tom, a tym samym jestem wstanie przyznać rację George'owi R.R. Martinowi .

"To jest prawdziwa Gra o tron".


A czego możemy spodziewać się w drugim tomie?
Po pierwsze "Królowie przeklęci. Tom 2" składa się dwóch kolejnych, mniejszych części.
Mianowicie są nimi: "Prawo mężczyzn" oraz "Wilczyca z Francji".

W poprzednim tomie czytelnik zapoznał się z fabularyzowaną historią rodu Kapetyngów za panowania króla Filipa IV Pięknego, a po jego śmierci (która nastąpiła w cieniu strachu oraz lęku przed straszliwą realizacją klątwy , która wypłynęła z ust Wielkiego Mistrza templariuszy, Jakuba de Molay, że ród Kapetyngów będzie przeklęty aż do trzynastego pokolenia) jego syna Ludwika Kłótliwego (człowieka niezdolnego do samodzielnej władzy, marionetki w rękach wuja oraz zakłamanego, żądnego zemsty na stryjnie Mahaut, Roberta d'Artois.

W drugim tomie czytelnik będzie świadkiem kolejnych walk i przepychanek o zajęcie tronu Francji. A pretendentów jest wielu. O stanowisku regenta marzy brat zmarłego króla Filipa IV Pięknego. Stryjna Roberta d'Artoisa, hrabina Mahaut na tronie widzi swego zięcia, syna Filipa IV Pięknego, Filipa  de Poitiers, a po nim swojego wnuka, którego właśnie powiła jej córka Joanna.

Ale trzeba pamiętać, że po śmierci księżnej Małgorzaty, Ludwik ożenił się  Klemencją. Ta w momencie śmierci męża była na początku ciąży. Pytanie brzmi, czy Klemencja urodzi syna czy córkę?
Czy urodzony potomek przeżyje? Czy dosięgnie go zemsta, spisek oraz klątwa jego dziadka oraz ojca? A, co się stanie,  gdy umrze ? Czy pierwsze dziecko Ludwika -Joanna Nawarry upomni się o władzę po ojcu?

Pytań jest całe mnóstwo, ale muszą być. Historia Kapetyngów jest nadzwyczaj skomplikowana. Nie mijają dwa lata, a Francja musi wybrać nowego regenta,a potem króla.
Władza pociąga, ale jednocześnie jest najkruchszą rzeczą.

"Królowie przeklęci. Tom 2" obfituje w równie zaskakujące, nieprzewidywalne wydarzenia , co tom pierwszy. Miłośnicy pierwszego tomu nie zawiodą się kontynuacją.
W nim również będą spiski, zdrady, dworskie konszachty, domysły, trucicielki, morderstwa, narodziny, dworskie życie, zbrojne przewroty, ale także wielka miłość, ale również wielkie
nieszczęścia

Wielkie uznanie dla Maurice Druona za świetne poprowadzenie akcji. Za kreacje bohaterów na tle ich autentycznych pierwowzorów.
Od tej książki nie da się oderwać. Ja nią żyłam. I nadal podtrzymuje twierdzenie, że "Królowie przeklęci" , to najlepsza historyczna książka przeczytana w tym roku.

I ta cudna oprawa graficzna. Musicie przyznać, że okładki budzą jedynie zachwyt. Pięknie barwy, wymowna grafika i cudne grzbiety stylizowane na  księgi, które kryją najskrytsze tajemnice.

Tak, tak. "Królowie przeklęci" to zbiór setek tajemnic, gotowych do odkrycia.

W wielkim oczekiwaniu wypatruje zamknięcia tegoż tryptyku. A wy?


Książkę kupicie w promocyjnej cenie w KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

http://www.taniaksiazka.pl/krolowie-przekleci-tom-2-p-581225.html

4 komentarze:

JolaK pisze...

Koniecznie do przeczytania:)

Meg Sheti pisze...

A ja to muszę najpierw dorwać pierwszy tom *_*

Bookeaterreality

figlarneczytanie.pl pisze...

Dokładnie. Są pojedyncze tomy dostępne, starsze wydania.

figlarneczytanie.pl pisze...

Polecam.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review