sobota, 31 października 2015

"Najpiękniejsza fotografia "(pol-ang) Adam Bahdaj

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:30

Dziś postanowiłam umieścić opinie o książeczce dla najmłodszych czytelników,  Z gąszczu takich pozycji na rynku wydawniczym wybrałam „Najpiękniejsza fotografia” Adama Bahdaja
Książka zawiera około dwa krótkie opowiadania, bajki.  
Bajki noszą tytuł "Najpiękniejsza fotografia" oraz "Wielki wyścig".Adam Bahdaj, to pisarz mojego dzieciństwa. Ale nie tylko z sentymentu postanowiłam zaopatrzyć w nią półeczkę moich pociech.
Wybrałam ją także ze względu na jej konstrukcje.
Mianowicie bajki są opublikowane w głównie w języku polskim by od razu , na danej stronie pojawiła się wersja angielska danego tekstu.
Ala mnie jest to nowość. NIe spotkałam się nigdy z takim zabiegiem w książkach dla dzieci.
Zaleta z niego taka, że my , ale również maluchy z automatu widzą , słyszą i porównują ten sam tekst w dwóch różnych językach. Służy to nauce, ale i utrwalaniu języka obcego.

  A wszystko podane w zabawnej, krótkiej formie, dzięki czemu całość czyta się te dwie bajki  z wielką przyjemnością. Ogromnym plusem są piękne, barwne ilustracje, które przyciągają wzrok malca (i nie tylko jego:D) oraz potrafią rozbawić do łez. Ważne, że dzieci podczas tej lektury wcale się nie nudzą i z wielkim zainteresowaniem przysłuchują się tekstowi. Język jest prosty i dostosowany do wieku odbiorców a twarda okładka, dobrej jakości papier, interesujący wymiar i niesamowita szata graficzna, to kolejne atuty.


„Najpiękniejsza fotografia” to świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka. Z pewnością spodobają się naszym pociechom jako bajeczka przed snem lub wspólne spędzenie czasu w ciągu dnia. Polecam serdecznie!!

Za książkę dziękujemy WYDAWNICTWU LITERATURA

 WWW.WYD-LITERATURA.PL

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review