sobota, 3 października 2015

"Opowiadania z kluczem"

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:04

Papuzińska, Wakuła, Jerzykowska, Jagiełło, Beręsewicz, Ryrych, Ostrowicka, Gortat, Szczygielski, Strękowska – Zaręba, Orlińska, Piątkowska, Szymeczko, Czerwińska – Rydel, Bąkiewicz, Trojanowski, Combrzyńska – Nogala . Całość zilustrowana przez Olgę Reszelską.


To nazwiska, pisarzy, który wykreowali niesamowitych bohaterów. Bohaterów, którzy idealnie przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom.

Mój synek jest właśnie takim, małym fanem literatury. Uwielbia, gdy mu czytam. Dzień a konkretnie pora przed snem w naszym domu oznacza czas spędzony tylko we dwoje, przy przyciemnionej lampce. Synek przytula się do mnie czule, a ja go półgłosem przenoszę go w rozbudowany świat fantazji.

Synek kocha te bajki, gdzie zawsze atmosfera jest pełna optymizmu, wartościowych detali. Jednakże ostatnio lubi się także ciut bać.
Dlatego ostatnimi czasy czytaliśmy dosyć grubaśną książkę pt:"Opowiadania z kluczem".

Jak sam tytuł wskazuje, klucz jest zapowiedzią niewiadomego, co czeka na nas za czytelniczymi "drzwiami".
"Opowiadania z kluczem " składa się z osiemnastu dosyć obszernych opowieści, w których poczytamy się o czarodziejskich rekwizytach: cylindrze i różdżce, o  cioci Felicji, o  podejrzanym typie, o znikającej  urnie z prochami prababci, o  Łukaszu i Agatce, którzy znajdują na ulicy czarny portfel, o dziwnym lokatorze spot trzynastki i  wiele innych.

Skoro jest to książka dla dzieci, i do tego zbiór historii z momentami grozy, ciarek, zagadek kryminalnych, to właśnie bohaterowie wcielają się w rolę detektywów. Z tych dociekań młodziutkich postaci wynikną  nie lada śmieszne, czasem przedziwne oraz nieprawdopodobne rezultaty...

"Opowiadania z kluczem" są wydane przez Wydawnictwo Literatura, w trwałej, wytrzymałej i twardej oprawie. Do każdego egzemplarza jest dołączona płyta CD, na której wszystkie bajki są czytane przez znanego i cenionego aktora- Tomasza Schimscheinera.

Jest to idealne rozwiązanie w przypadku naszej niedyspozycji, ale także kiedy już nasze oczy odmawiają nam posłuszeństwa, a nasza pociecha chcę więcej.

Polecam wam serdecznie. A wraz ze mną mój synek, który codziennie pragnie więcej.

 Za książkę dziękujemy WYDAWNICTWU LITERATURA 
WWW.WYD-LITERATURA.PL


7 komentarze:

Książkowa Fantazja pisze...

Bardzo fajnie, że dla dzieci powstaje tyle ciekawych książeczek. Pozdrawiam :)

Wioleta Sadowska pisze...

Nie mam jeszcze dzieci ale będę zatem polecać innym :)

Leger pisze...

Pamiętam, jak mi mama tak czytała :) Takie książeczki wspominam bardzo przyjemnie i nie mogę się doczekać, kiedy w przyszłości do nich wrócę jako rodzic :)

figlarneczytanie.pl pisze...

Leger życzę ci wielu takich wieczorów😃

figlarneczytanie.pl pisze...

Leger życzę ci wiele takich wieczorów.

figlarneczytanie.pl pisze...

Też jestem z tego powodu rada.

Krucze Gniazdo pisze...

Jsk dobrze, ż emam rodzeństwo, bo to zawsze dobra wymówka, zeby sięgnąć po takie książki jak ta.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review