poniedziałek, 12 października 2015

"Podróżniczka" Diana Gabaldon

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:27

http://www.taniaksiazka.pl/podrozniczka-p-558116.html


Jakiś czas temu miałam okazję poznać książkę "Uwięziona w bursztynie". Nie ukrywam, że byłam zachwycona pomysłową fabułą i nietypowymi rozwiązaniami zastosowanymi przez autorkę, Dianę Gabaldon. Po lekturze niecierpliwie wyczekiwałam trzeciego tomu, serii Outlander, który wpadł w moje ręce dopiero kilkanaście dni temu. 


Czy "Podróżniczka" podobnie jak pierwsza część, wciągnęły mnie bez reszty? Czy kontynuacja dorównuje początkowi serii? O tym więcej za chwilkę.

Fabuła toczy się dwutorowo. Czytelnik podąży śladami Jamie'ego, począwszy od roku 1746 oraz ścieżkami Clare Randall-Fraser, który po powrocie do swoich czasów, po latach z córką wraca do Szkocji, by się dowiedzieć, czy jej ukochany zginął w bitwie pod Culloden.

Tak więc....

Jest rok 1746. Szesnastego kwietnia armia króla Jerzego II rozgromiła wojska Karola Edwarda Stuarta , w bitwie pod Culloden w Szkocji. Po walce Anglicy przeczesali pole bitwy, dobijając rannych. Większość tych, którzy przeżyli, stracono w Anglii, a tysiąc jeńców sprzedano jako niewolników do pracy na amerykańskich plantacjach bawełny.

Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki i martwiąc się  o los Jamie'go,  próbuje odgadnąć koleje jego losu. Czy „Czerwony Jamie” przeżył masakrę pod Culloden? Tak właśnie przypuszcza Clare i powraca w wiek XVIII...  Druga część- "Uwięziona w  bursztynie" zostawiła czytelnika z licznymi pytaniami i niepewnością. Niby troszkę się wyjaśniło, ale autorka, Diana Gabaldon zostawiła sporo spraw niedokończonych, a na dodatek urwała akcję w najciekawszym momencie. 
Właśnie dlatego tak bardzo czekałam na kontynuację, która okazała się naprawdę intrygująca. Ponownie pisarka stworzyła zagadkową fabułę, w której nic nie jest takie, na jakie wygląda. Znowu bohaterowie, Clare i Jamie będą musieli wykazać się sprytem, zwinnością, siłą fizyczną i psychiczną oraz inteligencją, aby dotrzeć do sedna ich podróży.
 Czytelnik z zapartym tchem śledzi losy głównych postaci, wczuwa się w ich położenie, czuje narastającą w nich frustrację i strach, a potem również budzące się do walki instynkty. W "Podróżniczce" nie zabraknie  emocji, napięcia, dynamicznej akcji, niespodzianek i zawiłych decyzji. Wprowadzono nowe postacie oraz wzbogacono treść w dodatkowe tajemnice, więc na pewno znudzenie Wam nie będzie grozić. Język jest barwny, styl lekki a całość pochłania się z oszałamiającą prędkością, podobnie jak miało to miejsce przy poprzedniej części.
„Podróżniczka” to trzeci tom cyklu autorstwa Diany Gabaldon, która zyskała liczne grono czytelników. Obecnie trwają prace nad adaptacją  tej serii, w postaci drugiego sezonu serialu pt. "Outlander".

 Jeżeli lubicie wyzwania i krwawe niespodzianki, liczycie na przygodę, jesteście spragnieni nietuzinkowych zwrotów akcji, to zdecydowanie powyższy cykl przypadnie Wam do gustu! Polecam!!

Książkę kupicie w promocyjnej cenie w KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

http://www.taniaksiazka.pl/podrozniczka-p-558116.html

2 komentarze:

Wioleta Sadowska pisze...

Uwielbiam takie zwroty akcji. Chętnie przeczytam!

klucz do wyobraźni pisze...

Oj kusi mnie ta książka

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review