poniedziałek, 5 października 2015

"Uwięziona w bursztynie" Diana Gabaldon

Autor: figlarneczytanie.pl o 13:50

http://www.taniaksiazka.pl/uwieziona-w-bursztynie-diana-gabaldon-p-528674.html


Lubicie opasłe tomiska? Lubicie wielotomowe książki? Tak? NIe?
Zdradzę wam, że ja uwielbiam i grube książki, jak i powieści, gdzie opowiadana historia nie kończy się na pierwszym tomie.

Obecnie czytam taką pozycję. Jednakże dziś chciałabym opowiedzieć "Uwięzionej w bursztynie" Diany Gabaldon.


"Uwięziona w bursztynie" to drugi tom i zarazem kontynuacja powieści pt: "Outlander", a w Polsce bardziej znanej po tytułem "Obca".

Tak jak fabuła "Obcej" działa się w latach 40-tych XVIII wieku, po tym jak Clare Randall w zadziwiających okolicznościach szkockich, kamiennych kręgów w Inverness przenosi się w czasie z 1946 roku o 200 lat wstecz, tak w tym tomie fabuła dzieje się w innym miejscu, innym czasie.

To, co się działo bezpośrednio oraz w najbliższych miesiącach po fakcie przeniesienia w czasie Clare dowiecie się bezpośrednio z lektury "Obcej".

Natomiast "Uwięziona w bursztynie" zaczyna się w momencie, gdy do Szkocji  1968 roku powraca Clare Randall-Fraser. NIe powraca ona bynajmniej z zaświatów. O nie. Przyjeżdża ona ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała z Frankiem, pierwszym mężem i córką. Teraz już w roli lekarza wraca do bolesnej przeszłości, by zdradzić córce sekrety swojego życia. Do tego celu poniekąd wykorzystuje adoptowanego syna pastora, który przeszło dwadzieścia lat wcześniej pomagał Frankowi tworzyć skomplikowaną sieć drzewa genealogicznego. 

 Ale jak to się stało, że Clare powraca do swoich czasów i co ukrywa przed córką?

Trudno jest wam bardziej nakreślić fabułę tej części, gdyż nie chciałabym nikomu spolerować. Co to za radość z czytania, gdy wie się dużo za dużo?
Mogę jedynie zdradzić, że w tym tomie czytelnik zapozna się z poczynaniami Jamie'ego oraz Clare we Francji na rzecz przeszkodzenia Jakobitom, by wspomóc wybuch powstania w Szkocji przeciwko królowi Anglii.

Tytuł "Uwięziona z bursztynie" nawiązuje do prezentu otrzymanego od głuchoniemego przyjaciela Jamie'ego, czyli ważki w bursztynie. 
Myślę, że nie zdradzę  za wiele, jak napiszę wam, że nie zabranie scen miłosnych, pełnych czułości, zadziornych, słownych potyczek, pojedynków, bitew, łez, dramatycznych konsekwencji wyborów, strat, ale i nieoczekiwanych spotkań ze starymi, znienawidzonymi wrogami...

Diana Gabaldon sprawiła, ze wciągnęłam się niesamowicie w historię o Clare, Jamie i Franku. 
Historia wielkiej miłości, namiętności ...

 Kiedy stanę przed obliczem Boga, powiem tylko jedno, co jest przeciwwagą dla całej reszty. Panie Boże, dałeś mi niezwykłą kobietę. I kochałem ją ponad życie!
Historia Szkocji, która dzieje się w tle całej tej przygody spowodowała moje wzmożone zainteresowanie dziejami Szkocji, pretensjami do tronu ze strony Jakuba Franciszka Edwarda Stuarta, który notabene za żonę wziął  Marię Klementynę Sobieską (wnuczkę Jana III), z którą miał dwóch synów:Karola Edwarda Stuarta i Henryka Benedykta Stuarta.

Pomyślcie, gdyby los dał Jakubowi Stuartowi zwycięstwo, to kolejnym królem Anglii byłby prawnuk Jana III Sobieskiego. No cóż wiadomo, że klęska podczas bitwy pod Culloden zaprzepaściła wszystko.

Ale powracając do książki. Coś niesamowitego. Ponad 800 stron a ja czytałam, jak oszalała. Nie mogłam się oderwać. W sumie całość serii Outlander składa się z ośmiu części. Kończę trzecią część i chcę więcej.

A wy czytaliście już coś autorstwa Diany Gabaldon?  

 Książkę zakupicie w promocyjnej cenie, w księgarni TANIA KSIĄŻKA


http://www.taniaksiazka.pl/Szukaj/q-uwi%EAziona+w+bursztynieKsiążkę zakupicie w Księgarni Internetowej TANIA KSIĄŻKA

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu
Książkę zakupicie w Księgarni Internetowej TANIA KSIĄŻKA

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu
Książkę zakupicie w Księgarni Internetowej TANIA KSIĄŻKA

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu

4 komentarze:

Aleksandrowe myśli pisze...

Uwielbiam tę serię. Jest w niej wszystko co mnie w literaturze zachwyca: podróże w czasie, historia, tajemnice, miłość, intrygi, walka :) rewelacja!

figlarneczytanie.pl pisze...

O tak. Masz rację. Tu jest wszystko, co fajne w literaturze.😃

Wioleta Sadowska pisze...

Fabuła tej książki mnie bardzo zachęca. Zapisałam sobie ten tytuł.

Unknown pisze...

800 strom, wow, naprawdę opasłe tomisko. Nie słyszałam o tej serii, nie mówię że chętnie przeczytam, ale będę miała na uwadze.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review