środa, 28 października 2015

"Wiedza bezużyteczna" Dawid Tekiela

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:34


"Dziwny jest świat" mogłabym zacytować słowa hitu   w wykonaniu Czesława Niemena.

Każda kto ma konto na portalu społecznościowym facebook i polubił fanpage Wiedza bezużyteczna może się cieszyć z codziennej dawki humorystycznych postów.


Wiadomości, fakty, memy, zdjęcia czy ilustracje nie tylko uczą, ale i bawią.
Teraz nawet ci, którzy nie są fanami tego fanpage'a , gdyż na przykład  do tej pory go nie znali, ale i ci, którzy nie posiadają konta na facebooku mogą się cieszyć z z Wiedzy bezużytecznej .

Wydawnictwo Znak wydało niedawno kilkaset ciekawostek, które popularyzuje autor Dawid Tekiela w formie książki.

Książka bynajmniej nie zarzuca czytelnika wiedzą, która jest nam niezbędna w egzystencji. Jak sam tytuł wskazuje jest to wiedza bezużyteczna, choć z tym określeniem bym polemizowała.

Lubię dużo wiedzieć. Mój mózg wybiórczo gromadzi różnego rodzaju ciekawostki z wielu dziedzin życia, by w najodpowiedniejszym momencie mogłabym tę wiedzę spożytkować.

Ta pozycja jest bardzo treściwa. Krótkie, konkretnie ciekawostki. Wszytko usystematyzowane i podzielone w działy tematyczne. Czytelnik znajdzie tu takie rozdziały jak: Tego nie było w szkole, wiem, co mam w środku, spójrz inaczej na swoje oczy, wszystko, czego nie wiedziałeś o zwierzętach, tym razem wiedza użyteczna, można? Można!, przypadek? Nie sądzę, rozwiązane zagadki wszechświata, głupi i głupszy, ta informacja zmieni Twoje życie, co zrobisz? Nic nie zrobisz czy Mistrz zła.

Wielką zaletą tej pozycji jest nie tylko ogrom informacje, które z pozoru niczego nie wnoszą w poziom naszej edukacji, a jednak "diabeł tkwi w szczegółach". Liczna bibliografia na końcach z każdego z rozdziałów daje możliwości rozwinięcia danego wątku, na własną rękę jeśli tylko taka będzie nasza wola.

Drugim plusem jest to, że tej pozycji nie trzeba czytać jednym ciągiem. Jest tak w przystępny sposób zredagowana, że można ja czytać, odkładać i do niej powracać według upodobania.
Wiedza bezużyteczna to doskonały przerywnik między np. literaturą poważniejszą czy ambitniejszą.
To także dawka humoru w pochmurne, jesienne popołudnia, ale i lektura, która niejednokrotnie was zaskoczy ,a nawet zadziwi.

Ze swej strony polecam gorąco.


Za książkę dziękuję wydawnictwu ZNAK
ZNAK.COM.PL
5 komentarze:

Chabrowa pisze...

Słyszałam już o niej troszkę, książka bardzo mnie ciekawi i mam nadzieję, że kiedyś ją spotkam :)
Moje-ukochane-czytadelka

Angelika Ślusarczyk - Tylko magia słowa pisze...

Lubię przeglądać tą stronę. Czasem dowiaduję się rzeczy, których ot tak bym nie wiedziała. ;)

Pozdrawiam cieplutko,
http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

Unknown pisze...

Wystarczy mi chyba strona internetowa, książkę niekoniecznie muszę mieć.

Wioleta Sadowska pisze...

Te ciekawostki muszą być fajne. Chętnie przeczytam.

Iwona pisze...

Lubię odwiedzać ten portal. Niekiedy można dowiedzieć się, naprawdę ciekawych rzeczy i myślę, że niebawem sięgnę po książkę :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review