poniedziałek, 2 listopada 2015

"A to historia" Kazimierz Szymeczko

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:46

Lubiliście historię w szkole? Ja uwielbiałam! Jedni zachwalają, że to taka pełna przygód, ciekawych postaci dziedzina nauki, inni za to widzą w niej same długie, pełne dat wywody. A jak jest w rzeczywistości? Czy historia może być ciekawa i co najważniejsze, czy można nią zainteresować dzieciaki? Otóż można i udowodnił to Kazimierz Szymeczko w swojej książce „A to historia”.
O czym jest powyższa lektura? Przede wszystkim to zbiór ciekawostek, nowinek, tajemniczych twierdzeń o dziejach Polski i świata, podana w formie polemiki między trzema bohaterami: Histoyjkiem, Wierszynkiem oraz Militarkiem
Ci trzej bohaterowie lubują się  w słownych potyczkach. Lubią ze sobą polemizować na temat historii i to niezależnie od przedziału czasowego. Swoim "gdakaniem" wciągają młodego czytelnika w swój świat, czyli świat historii.

Pomiędzy utarczkami czytelnik posłucha między innymi o: chrzcie Polski, Mikołaju Koperniku, o średniowiecznych wojownikach czy odkryciu Ameryki.
Młody słuchacz nie tylko posłucha, ale obejrzy ilustracje adekwatne do toczącej się rozmowy.
" A to historia" jest po prostu zupełnym innym spojrzeniem na historię, która okazuje się szalenie ekscytująca i pełna niespodzianek. Nie sądziłam, że tak wciągnę się w tę książkę, gdyż jest ona dla dzieci. A jednak!  Trzydzieści pięć różnych wariacji, opowieści  sprawi, że nie będziemy mogli oderwać się od lektury a nasze szare komórki będą pobudzone do granic możliwości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! 
Nasza wyobraźnia będzie wystawiona na niemałą próbę, ale z pewnością świetnie sobie ze wszystkim poradzicie. Ja bawiłam się i uczyłam jednocześnie, odkrywając jak wiele ma mi do zaoferowania historia niby tak znana. A nie sądziłam, że jest to w ogóle możliwe;).

Plusem tej publikacji jest niewątpliwie prosty język i łatwość w jaki autor przekazuje nam swoją wiedzę. Nie ma tu specjalistycznego języka, skomplikowanych teorii czy zawiłych wywodów. Są za to przyjemne w odbiorze dialogi trójki bohaterów okraszone ciekawymi schematami, rysunkami, . 
Jest to lektura godna polecenia. NIech młody czytelnik ma możliwość poczytać o czymś autentycznym oraz realistycznym.
Polecam 

Moje dzieciaczki i ja za książkę dziękuję WYDAWNICTWU LITERATURA
WWW.WYD-LITERATURA.PL

1 komentarze:

Unknown pisze...

O, zainteresowałaś mnie tą książką, córka jeszcze nie ma historii w szkole, ale myślę że ta książeczka na pewno by ją zainteresowała.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review