środa, 18 listopada 2015

"Ignatek szka przyjaciela"

Autor: figlarneczytanie.pl o 00:56
Gdy jest się innym nie jest łatwo. Nie jest łatwo odnaleźć się w środowisku, gdy odstaje się od innych osób. Dzieci chyba najmniej są podatni na zachowania typu odrzucania kogoś kolokwialnie pisząc odstających od reszty. Co nie znaczy, że takich sytuacji nie ma.

Dzieci trzeba edukować. To na nas dorosłych spoczywa odpowiedzialność nauczania małych dzieci tolerancji, zrozumienia i pozytywnego nastawienia do życia.

Na przeciw wychodzi nam literatura. Bajki, które my dorośli, rodzice, opiekunowie czytujemy naszym pociechom są coraz częściej (co mnie niezmiernie cieszy) nastawione na pozytywne przesłanie.

"Ignatek szuka przyjaciela" , autorstwa Pawła Pawlaka jest pozycją króciutką, cieniutką, ale jakże sympatyczną.

Ignatek to taki młody kościotrupek, który ma wielkie zmartwienie. Otóż kościotrupek nie ma przyjaciela. Mieszka w mrocznym , nie zbyt kolorowym, przygnębiającym świecie. Jego wygląd także jest dosyć specyficzny . Do tego biedaczysko gubi ząbka, co stawia go na pozycji jeszcze większego dziwaka.

Pewnego dnia Ignatek spotyka dziewczynkę, której wypada także ząbek....

"Ignatek szuka przyjaciela" jak już wspomniałam jest króciutką opowieścią o poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela, ale także o zderzeniu dwóch, zupełnie różnych światów. 
Spotkana dziewczynka pokazuje Ignatkowi jej kolorowy, barwny świat, a on odwdzięcza się tym samym. Co z tego wyniknie?

Książeczka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, a Ignatek, który spogląda na młodych czytelników z okładki nie powoduje strachu a zachęca.
Piękne barwne ilustracje, ale to przesłanie jest w tej pozycji najważniejsze i bardzo aktualne

Tolerancja  jest jedną z najważniejszych cech i my dorośli także powinniśmy się jej uczyć.

Polecam

Za książkę dziękujemy WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA

NK.COM.PL


1 komentarze:

Krucze Gniazdo pisze...

Coś wiem o tyn jak trudfno jest byc innym, Mój młodszy brat chodzi obecnie do przedszkola u po jego zachowaniu, a także jego równieśników obserwuje, że dzieci wciąż nie są tolerancyjne i gdy widzą kohoś kto odstaje od grupy od razu izolują go od społeczeństwa. Sama nie wiem czy da się to wyplemić. Może ludzie juz tacy są, ze boją się innoścI? Niemniej jednak cieszę się, że takie ksiażki jak ta zostają wydawane. Istnieje choć niewielka szansa, ze do kogoś ona przemówi.
Zapraszam do mnie:
kruczegniazdo94.blogspot.com
Nowy wygląd bloga. Będę wdzięczna jeżeli wyrazisz swoja opinię na jego temat, lub chociaż zagłosujesz w ankiecie znajdującej się w pasku bocznym.
Pozdrawiam.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review