poniedziałek, 23 listopada 2015

"W drodze" Richard Hammond

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:30

http://www.taniaksiazka.pl/w-drodze-p-587897.htmlRichard Hammond jest takim człowiekiem, który łamie stereotyp o sztywności angielskiego poczucia humoru. Richard Hammond był jednym z trzech prowadzących fenomenalnego programu, o tematyce motoryzacyjnej, "Top Gear', produkowanego przez BBC.

Jak już wspomniałam Richard Hammond był prowadzącym "Top Gear", a towarzyszyli mu niezawodni jak zawsze: James May oraz Jeremy Clarkson, których również uwielbiam.


Jeśli kiedykolwiek mieliście okazje obejrzeć choćby jeden odcinek "Top Gear", to z pewnością pierwsze, co rzuciło wam się w oczy, to ta ogromna pasja oraz zamiłowanie do motoryzacji.

I jak jest w przypadku Jeremego Clarksona niechęć do motocyklów jest duży, tak w przypadku Richarda Hammonda jest zupełnie odwrotnie.

Ale nie tylko Richard Hammond kocha samochody i motocykle, on kocha wszystko, co w swoim składzie ma kółka i służy do przemieszczani się.
Ta pasja nie zaistniała od tak sobie. I o tym właśnie opowiada dziennikarz w swojej najnowszej książce.

Jak wskazuje tytuł książki opowieść Richarda Hammonda to "droga" od dzieciństwa do momentu aktualnego . Wszystko zaczyna się od wspomnień kiedy to dziennikarz wraz ze swoimi dwoma braćmi i rodzicami jeździli na wieś do dziadków, potem otrzymał swój pierwszy (choć nie ten wymarzony ) rower, pierwszy motocykl , samochód itp.

Każdy  środek lokomocji który  Hammond wymienia otoczony jest sentymentalną, wspominkową opowieścią. Dzięki tym powrotom do przeszłości poznajemy jeszcze lepiej dziennikarza . Perfekcjonizm i żyłka do modernizacji , poprawy, przerabiania wykształciły się u autora w dzieciństwie.

Najbardziej urzekła mnie opowieść o pierwszym motocyklu , o przebytych wielokilometrowych podróżach z przyjaciółmi. I tu rzuca nam się, czytelnikom kolejna cecha dziennikarza- miłość do podróży...

 Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Richard Hammond ma niezwykłą lekkości w opisywaniu swojego świata oraz zaciekawienia czytelników swoją pomysłowością. Język jest ładnie stylizowany ,a opisy szalenie plastyczne. Na uwagę zasługuje  specyficzna narracja, która otoczona metaforami, porównaniami, gładkimi słowami.
 Dużym plusem są wkładki ze zdjęciami Richarda Hammonda z różnorodnych etapów życia. Autor ukazuje swoje ułomności, potrzeby , ale i  marzenia.
„W drodze” to kawałek biografii dziennikarza, która jest wzruszająca i z rozmachem napisana książka o powrocie do  dzieciństwa, młodości, w której zew zwiedzania, ale i poznawania, próbowania pojazdów motoryzacji rodzą się , kiełkują , dojrzewają.
 Polecam serdecznie wszystkim ceniącym życiowe powieści, które są pełne ciepłych, lekko ckliwych, pouczających wspomnień. Zachęcam gorąco!!!
Książkę można zakupić w promocyjnej cenie w KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIAKSIAZKA.PL

http://www.taniaksiazka.pl/w-drodze-p-587897.html

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review