środa, 9 grudnia 2015

"Dżungla "Dariusz Sypeń

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:56

Lubię czytać polską literaturę i odkrywać nowych, rodzimych pisarzy. Właśnie dlatego moją uwagę przykuła książka „Dżungla” Dariusz Sypenia. Świetna okładka i zagadkowy opis również zrobiły swoje. Jak finalnie wypadła ta książka? O tym więcej za chwilkę;).

Kilka słów o fabule..

 XXIII wiek. Ludzie skolonizowali Marsa, mało kto jednak nazywa go swoim domem. Terraformacja udała się tylko do pewnego stopnia, mieszkańców nękają choroby i problemy psychiczne, relacje społeczne zaczynają przypominać te z czasów średniowiecza, a dawne jednostki administracyjne zamieniły się we wrogo nastawione do siebie zony, szykujące się do wojny.

Sytuacja na Czerwonej Planecie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pojawia się na niej dziwny roślinopodobny twór, zwany „dżunglą”. Czym jest? Co jego rozwój oznacza dla przyszłości planety i ludzkości?

Dwójka głównych  bohaterów – każde na własną rękę i z innych powodów – odkrywa, czym jest dżungla i co tak naprawdę kryje się za zapomnianym projektem naukowym, który nagle zostaje wznowiony.

 Książka zaczyna się naprawdę świetnie. Nie wiemy zbyt dużo o bohaterach ani tego, co się dokładnie dzieje. Stopniowo odkrywamy kolejne fakty i .... tu dopiero rozpoczyna się prawdziwa, wartka fabuła.

 Robi się dość zawile. Widać, że  autor, Dariusz Sypeń próbował skonstruować coś wyjątkowego. Wyszło mu to doskonale, a powieść bardzo mi się podobała.. Tak czy inaczej początkowe fragmenty powieści są zagadkowe i tajemnicze, a moje zainteresowanie stale rosło. Odkładałam książkę, by szybko ponownie do niej wrócić.

 Po prostu fabuła jest nie jest przekombinowana. Jest fantastyczna i przedstawiona w nowoczesny sposób. Widać, że autor ma potencjał i jestem ciekawa dalszej jego twórczości. Co natomiast tyczy się powyższej książki, to spełniła pokładane w niej nadzieje. 

Zachęcam do zagoszczenia we wnętrzu "Dżungli":)

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu CZWARTA STRONA

WWW.CZWARTASTRONA.PL

1 komentarze:

Między sklejonymi kartkami pisze...

Wiele można mówić dobrego o tej książce - świetne koncepty filozoficzne i naukowe - ale z pewnością nie posiada ona wartkiej akcji (nie fabuły)... Mimo to osobiście nie przeszkadzało, ale części czytelników może utrudnić lekturę, bo zazwyczaj dzieje się naprawdę niewiele.
miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review