poniedziałek, 28 grudnia 2015

Nietakty. Mój czas, mój jazz

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:31


Zofia Komedowa Trzcińska z domu von Tittenbrun, to kobieta niezwykła.
To nie tylko żona oraz menadżerka jednego ze słynniejszych polskich jazzmanów- Krzysztofa Komedy.To także kobieta wulkan. Oddana nie tylko muzyce, ale i Polsce. Od 13 roku życia była żołnierzem AK ugrupowania „Jodła” przybierając pseudonimy Zośka i Harcerka. Po wojnie już od lat 50. związana była ze środowiskiem jazzowym.
To za jej sprawą Krzysztof Trziński porzucił medycynę na rzecz muzyki. Zofia Komedowa Trzcińska urzeczona wielkim talentem ukochanego całe życie wspierała męża w jego pasji i wcielała się w setki zawodowych ról, by nowa szkoła jazzu, jak nazywano styl, który przez lata tworzył Krzysztof Komeda rozwijała muzyczne skrzydła.Życie Zofii oraz Krzysztofa Komedy to muzyka. Miłość, pasja, kreowanie nowych trendów. To muzyczna podróż obejmująca nie tylko najdalsze zakątki świata, blask i blichtr najsławniejszych  lokali czy klubów jazzowych.

Życie małżeństwa Komodów to także ogromna, obopólna miłość oraz fascynacja. Krzysztof Komeda dla żony skomponował hit "Crazy girl".
Jak wskazuje tytuł utworu odzwierciedla charakter Zofii Komedy.
Ona była fundamentem. Ona trzymała w ryzach całą rodzinę, która tak naprawdę nie miała stalego gniazda.

Promotorka polskiego jazzu zmarła w 2009 roku, ale zanim odeszła podzieliła się wspomnieniami. Opowiedziała je synowi, a ten przeniósł je na karty książki.Czytając tę biografię poruszałam się po śladach małżeństwa Komedów, zaglądałam do lokali jazzowych XX wieku, zanurzałam się w melodiach, marzeniach.
Czytelnik poprzez tę książkę zagląda bezpośrednio w prywatny świat muzyków. Sama pani Zofia tak barwnie opowiada, że czuję się, że się tam jest.
Poznaje się tych znanych ludzi kultury, a takie nazwiska jak:Carlsen Henning Hłasko Marek, Kantor Tadesz i inni szumią w uszach.Polecam serdecznie

http://www.taniaksiazka.pl/nietakty-moj-czas-moj-jazz-komedowa-trzcinska-zofia-p-605891.html
Za książkę serdecznie dziękuję KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review