środa, 1 lutego 2017

"Co może pójść nie tak?" Jeremy Clarkson

Autor: figlarneczytanie.pl o 13:13

Zbliżam się do granicy połowy książek autorstwa Jeremy;ego Clarksona. Napawa mnie to smutkiem. Przyznaję.


Dlaczego? Gdyż są to pozycje, które wchłaniam, połykam, nie daję chwil wytchnienia. Trzymam mocno książkę w dłoniach, tak długo, aż nie nadchodzi ten moment, gdy odkładam przeczytaną, z wielkim żalem.Jeremy Clarkson w kolejnej swojej pozycji, w skład której jak zwykle wchodzą liczne felietony prezentera prezentuje kolejną dawkę doskonałego dziennikarstwa.


Jeremy Clarkson pracował w gazecie, która  nosiła tytuł Top Gear długo zanim została współprowadzącym program w BBC 2 .

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych polecanych przeze mnie lektury Clarksona ta również jest wyśmienita dla fana, ale i czytelnika , który gustuje w wyrachowanym, sarkastycznym, precyzyjnym poczuciu humoru dziennikarza.

Clarkson ma już "wadę wrodzoną", że musi nabijać, wyśmiewać, wytykać oraz z nieskrywanym brakiem skromności opowiadać o tym co go wkurza, drażni, ale i zachwyca. Jednak on najbardziej lubi wyśmiewać. Taka to jego brytyjska, natura.

Wyśmiewać to on lubi szczególnie brytyjskich polityków, Amerykanów, a raczej ich pseudo dokonania, Francuzów oraz co najfajniejsze Niemców.

Tym razem felietony nie są porozrzucane od tak sobie. Autor posegregował je chronologicznie. W każdym roku tekstów jest kilka. Lecz każdy rok/rozdział poprzedza wstęp, w którym Jeremy podkreśla to, co w jego mniemaniu jest najważniejsze, czyli oczywiście najlepszy samochód wypuszczony na rynek danego roku.To było tak dawno temu?. A jednak było.
Czyżby autor podświadomie wytykał nawet czytelnikowi jego wiek? Być może. Wcale, by mnie to nie zdziwiło.
W końcu to Jeremy Clarkson!!!

"Co może pójść nie tak?" jak zwykle wyśmienita, ciut inna od poprzedniej czytanej przeze mnie innej książki prezentera. Może dlatego, że jest w niej więcej miejsca poświęconej sprawie technicznej. A , że względu na mój stosunkowo młody wiek niewiele mi mówiło, mimo, że motoryzacją się interesuję. Ale są to braki , które zawsze można uzupełnić, by Clarkson nie mógł czytelnika zawstydzić. A wiem , że by chciał.

Ale nie damy się . Prawda? Polecam

Za tę wyśmienitą lekturę dziękuję KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA
http://www.taniaksiazka.pl/co-moze-pojsc-nie-tak-p-588356.html

4 komentarze:

Unknown pisze...

Uwielbiam! Clarkson jest świetny, jego książki również :) Chyba nie ma takiej, która by mi się nie spodobała :)

figlarneczytanie.pl pisze...

To tak, jak ja😃

Pandora pisze...

Jestem fanką motoryzacji i Clarksona również. Na tą książkę czekałam z niecierpliwością i już ją zamówiłam. Na czytamwszędzie.pl trafiłam na świetną recenzję z którą może i nie do końca się zgadzam, ale tak to już jest kiedy na motoryzację spogląda laik. Niemniej miło poznać zdanie osoby spoza świata czterech kółek, która tego nie ukrywa od początku. ;)

Myshelfbookblog pisze...

Też uwielbiam Clarksona, pamiętam, że kiedy sięgnęłam po pierwszą jego książkę, śmiałam się na głos w tramwaju, ludzie chyba myśleli, że zwariowałam ;) Też jest mi ciężko oderwać się od jego książek i zazwyczaj muszę je czytać od deski do deski ;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review