środa, 10 lutego 2016

'Kość z kości" Diana Gabaldon

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:53


 Diana Gabaldon przedstawia kolejny, siódmy już tom przygód  Claire , która po II wojnie światowej przybywa z mężem do Szkocji i za sprawą kamiennego kręgu przenosi się w czasie. Dwieście lat wstecz musi się odnaleźć w nowej nieznanej sytuacji i tu z całego serca zakochuje się Jamiem...Jak już wspomniałam "Kości z kości" jest siódmym tomem tej serii.

Tym razem Claire i jej ukochany Jamie trafiają pod Saratogę, gdzie w roku 1777 odbyła się jedna z najważniejszych bitew w amerykańskiej wojnie o niepodległość. Jej córka Brianna wraz z mężem, żyjący w naszej epoce, odnajdują informacje o złocie ukrytym we Francji przez króla Szkocji, Jakuba Stewarta...

Oprócz "starych" bohaterów Diane Gabaldon zapozna czytelnika z nowymi bohaterami, dzięki którym  poznajemy historię odzyskiwania przez Amerykę niepodległości.
NIe zabraknie oczywiście także córki Clare i Jamie'ego, który zamieszkują dom rodzinny Fraserów.

NIe mogło również zabraknąć sztandarowych elementów sagi OUTLANDER.


 Bitwy, wielka polityka , intrygi, to to w czym chyba pomysłowa Clare sprawdza się najlepiej. Co jest niebywałe to pisarka do fabuły wplotła i polski akcent. Któż to może być  Jaka postać historyczna na zawsze połączyła naszą piękną Polskę ze Stanami Zjednoczonymi?

 Kościuszko! Jamie jako prawdziwy, rosły, rudy Szkot będzie miał okazje wykazać się w wojaczce, a medyczne umiejętności Clare nie będą miały sobie równych.


Wielkim plusem tej sagi jest dbałość o szczegóły.
Autorka bardzo dokładnie z dużym zaangażowaniem opisała czasy oraz panujący klimat XIII wieku w Stanach Zjednoczonych.
A szczegóły dotyczące genealogii oraz powiązań między danymi postaciami w powieści są wręcz powalające.

Dużym plusem są tu także sylwetki poszczególnych bohaterów, którzy są barwni, malowniczo i niecodziennie przedstawieni oraz mają wiele do zaoferowanie czytelnikowi. Akcja płynie swoim tempem, klimat jest  dynamiczny. Opisy z pewnością pobudzą waszą wyobraźnię do działania a delikatny humor przyprawi o uśmiech na twarzy. Język jest żywy, plastyczny a całość pochłania się z niemałą lekkością.
„Kości z kości” to książka dla miłośników nietuzinkowych pozycji, podczas lektury której będziemy śmiać się i płakać, dziwić i wzruszać. Polecam, zwłaszcza jeżeli macie ochoty na nieco magii. Pozdrawiam!


Za książkę serdecznie dziękuję KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA
KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu
KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu
http://www.taniaksiazka.pl/Szukaj/q-KO%A6CI+Z+KO%A6CI.

2 komentarze:

Tirindeth pisze...

Och, ja na razie przeczytałam tylko trzy tomy, z czego Podróżniczka była najlepsza. Mam nadzieję, że kolejne będą równie udane :)

Wioleta Sadowska pisze...

Mogłabym się skusić. Interesująca książka.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review