niedziela, 7 lutego 2016

"Kołysanka" Sarah Dessen

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:25


Przeglądając nowości książkowe zainteresowała mnie książka „Kołysanka", autorstwa Sarah Dessen. Zaciekawił mnie opis a wzrok przyciągnęła świetna okładka. Moja intuicja podpowiadała mi, że warto dać tej lekturze szansę i tak też zrobiłam.


Ale zanim przejdę do moich wrażeń , to kilka słów o fabule.

 Główną bohaterką "Kołysanki" jest dziewiętnastoletnia Reny.
Reny jest jak na swój wiek bardzo dojrzała uczuciowo. Jej życie rodzinne jest bardzo skomplikowane. Jej rodzice się rozstali, a mama nie jest wstanie  nawiązać trwałej relacji damsko-męskiej.

Reny żyje przekonaniem, że chłopak nie jest do niej do niczego potrzebny, gdyż miłość i tak kończy się rozczarowaniem.


,,Nie miałam już złudzeń co do miłości. Była, mijała, i albo pozostawiała po sobie zniszczenia, albo nie. Niezależnie od treści piosenek, ludziom nie jest dane trwać przy sobie na zawsze.

Gdy na drodze Remy pojawia się Dexter bohaterka zmienia zdanie. Chłopak, który ją zafascynował  jest szalonym muzykiem, nieuporządkowanym artystą. Dexter to taki zakręcony "ciamajda".
W sercu Reny zaczyna coś drgać, a w brzuchu pojawiają się przysłowie  motylki. Bohaterka nie jest pewna czy powinna zakończyć szybkim cięciem tę relacje...


"Kołysanka" jest powieścią o młodych ludziach i mogłaby być zakwalifikowana jako  tylko i wyłącznie dla młodzieży. Jednakże i dorośli spokojnie mogą tę książkę przeczytać z przyjemnością.


Jeśli chodzi o moje wrażenia to od początku wciągnęłam się bez reszty w fabułę, która z pozoru wydaje się dość prosta, ale w miarę czytania pisarka umiejętnie i w barwny sposób kreuje kolejne wątki, zazębia je ze sobą, łączy w zaskakującą całość.

 Co więcej, nie sposób nie wspomnieć tu o trzymających w napięciu wydarzeniach, dramatyzmie, niezwykłym klimacie, silnych emocjach, świetnych kreacjach bohaterów i złożonych dylematów, z jakimi będą musieli sobie poradzić. 

"Kołysanka" to świetna powieść na długie, samotne wieczory. Jest to historia o sile marzeń, niespodziankach od losu, życiowych wyborach oraz skomplikowanej przeszłości rzutującej na teraźniejszość. Polecam serdecznie!

Recenzja powstała we współpracy z Harper Collins Polska
http://www.harpercollins.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review