niedziela, 7 lutego 2016

"Kubato", Przyjaźń to magia","Sisters","Lil i Put" -świat komiksu

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:26

Moja córka uwielbia komiksy. Zacytuje się w nich kiedykolwiek ma tylko możliwość. Także je bardzo lubię. Tak mi pozostało z lat dzieciństwa,gdy wówczas zaczytywałam się w komiksach, opowiadających o przygodach Kaczora Donalda.

Dziś bohaterami komiksów są starzy, ale i nowi bohaterowie, które są idolami dzisiejszego pokolenia dzieci.
Chciałabym wam polecić cztery komiksy, które zdaniem mojej pociechy są godne uwagi.
Zatem zaczynamy.


 Kucyki Pony wiodą prym pośród bajkowych pupili małych dziewczynek. Moja córka kocha nie tylko te kolorowe, przyjazne, wesołe, ale i magiczne koniki. Od tej bajki się wszystko zaczęło i trwa już kolejny rok. Koniki Pony sprawiły, że zazwyczaj dziewczynki lubią także inne kucykowe postacie. Jednak to Pony zdobyły tak wielką popularność, że animacja rozwinęła się w biznesową machinę. Fani mogą kupić bajkę na różnorodnych nośnikach, gry, gazetki, ubranka, figurki, książki , jak również komiksy i wiele innych. I o jednym z nich chciałabym dziś wam opowiedzieć. "My Little Pony. Przyjaźń jest magią," to komiks opowiadający o przygodach Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Rarity Fluttershy, Pinkie Pie, Applejack i innych kucyków. "My little Pony. Przyjaźń to magia" to pierwszy tom z kilkoro pozycji, które wydawnictwo Egmont przygotowuje. W tym , kucyki staną przed nie lada wyzwaniem. W ich miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a zachowanie mieszkańców budzi zaciekawienie oraz zdziwienie kucyków. Ale o co chodzi?

"Sisters. Będzie zabawa" druga część perypetii dwóch sióstr, Wendy i Marine. Obie pomysłowe, pełne werwy oraz konfliktowe. Dziewczynki potrafią ze sobą współdziałać, ale i nieźle się ścierają w sytuacjach codziennych.
Tak to bywa międy siostrami, które dzieli wiek...

 Skoro było coś dla dziewczynek, to i musiało znaleźć się coś dla chłopców. Choć niekoniecznie tylko dla nich.

"Lil i Put. Chodu!!!" to kontynuacja pierwszego tomu, który nosił tytuł "Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?" Wówczas Lil i Put, dwa obiboki trafili do dziwnej krainy musieli uciekać z niej tym szybciej.

Teraz skazani są na dalszą tułaczkę. Ale istoty, które spotkają na swojej drodze mogą okazać się jeszcze straszniejsi. A będą nimi zombiaki, duchy, trolle, nimfy, wampiry, utopce itp.
Oj , będzie działo...

"Kubato. Coś a'la balon" to także kontynuacja pierwszej części, gdzie główny bohater posiada przytulankę , papugę. A jej imię brzmi -Kubato.W pierwszej części Kai rośnie i wówczas Kubato opuszcza chłopca i udaje się w podróż. Kai wyrusza w poszukiwaniu przyjaciela...

W tej części serii Kaj zostaje poproszony przez inżyniera o pomoc w ważnej sprawie. Przytulanka pewnej małej dziewczynki zaczęła się dziwnie zachowywać, co może wywołać spore kłopoty. Przy okazji rozwiązywania tej zagadki chłopiec będzie miał okazję spotkać się ze swoją dawną ukochaną maskotką, papugą Kubatu. Wspólnie postarają się pomóc dziewczynce i jej zabawce.

 Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „Surpiko” Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Coś ? la balon to drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

 Wszystkie komiksy zapewniły mnie i moim pociechom fantastyczne chwilę. Dlatego, że akcja przedstawiona na kartach komiksów toczy się szybko, a obrazy, które towarzyszą im są bardzo starannie wykonane.
Zawsze zwracam uwagę na kolorystykę w tego typu propozycjach. I muszę zaznaczyć, że jako czytelniczka czuję się bardzo usatysfakcjonowana.

Wiadomo, że w "My little Pony. Przyjaźń jest magią" ilustratorzy postawili na całą , żywą paletę barw. Koniki wiadomo, że muszą być identyczne co w kreskówce. I tak jest. Dzieci się nie oszuka.

Podobnie, jak w przypadku kucyków Pony, tak i ilustracje w pozostałych są wykonane w barwach adekwatnych do odbiorców.
Wielką zaletą są emocje. Emocje, które ilustratorzy uzewnętrznili bardzo trafnie oraz przekonywająco. Jestem przekonana, że te komiksy spełniają wszelkie wymagania czytelników, którzy preferują taki typ publikacji. Polecam.

Za możliwość zapoznania się z komiksami dziękuję WYDAWNICTWU EGMONT

Skoro było coś dla dziewczynek, to i musiało znaleźć się coś dla chłopców. Choć niekoniecznie tylko dla nich.

Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review