sobota, 27 lutego 2016

"Moja walka o każdy metr" Thomas Morgenstern, Michael Roscher

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:36


Thomas Morgenstern to austriacki skoczek narciarski, trzykrotny mistrz olimpijski, ośmiokrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz świata w lotach, trzykrotny mistrz świata juniorów. Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata 2007/2008 oraz 2010/2011.Jest także bohaterem, ale i jednocześnie autorem autobiografii, noszącej tytuł "Moja walka o każdy metr".

Jakże tytuł tej pozycji jest znamienny. Thomas Morgenstern w swojej autobiografii  "Moja walka o każdy metr" opowiada o sobie poprzez pryzmat dwóch dotkliwych epizodów ze swojego życia.

Należy zauważyć, że ten austriacki skoczek ma zaledwie 29 lat.
Jak na skoczka to dużo, ale wiadomym jest, że  Noriaki Kasai skakał jeszcze w 2013 roku, w wieku 41 lat, więc cóż to jest 29 lat?

Thomas Morgenstern mimo młodego wieku na swoim koncie ma już siedemnaście złotych medali , oraz dwie kryształowe kule,ale również dwa , bardzo bolesne upadki, które poważnie naraziły go na trwałą utratę zdrowia.
Pierwszy upadek wyglądający na bardzo poważny skończył się jedynie na podejrzeniu wstrząsu mózgu i złamanym palcu.
Natomiast drugi....

I to o nim, w bardzo poruszający, emocjonujący sposób opowie czytelnikowi Austriak.
To na bazie tego zdarzenia toczy się cała sportowa podróż Thomasa Morgensterna.
Emocje widać gołym okiem . Zdania krótkie, treściwe przekazujące ogrom emocji, które w tym czasie kłębiły się w głowie młodego sportowca, który nawet podczas porannej toalety potrzebował pomocy pielęgniarki.

Thomas dzieli się swoim silnym charakterem, wolą walki, ale i pokazuje, kto tak naprawdę emocjonalnie musi być najsilniejszy . Tą osobą jest jego matka, która z duszą na ramieniu odwiedzała go każdego dnia w szpitalu.Mimo bólu, licznych obrażeń Thomas walczył. Zdrowiał, by ponownie siadać na belce i zaufać (tytuł jednego z rozdziałów). Komu zaufać? Musicie sami przeczytać.

"Moja walka o każdy metr", to rzeczywiście książka o walce. O walce nie tylko z przeciwnościami losu, ale i  z samym sobą. Walce z wielką determinacją, niepohamowaną dumą oraz nieposkromioną ambicją, by być najlepszym.

Dlatego jeśli lubicie czytać o ludziach sukcesu, nieszablonowych, silnych, zdeterminowanych oraz nastawionych na osiągnięcie zamierzonego celu, to Thomas Morgenstern chętnie wam o sobie opowie.

Polecam

Za książkę dziękuję Panu Oskarowi z Wydawnictwa SQN

1 komentarze:

Unknown pisze...

Nie jestem jakąś wielką fanką skoków, ale akurat tę książkę chętnie bym przeczytała :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review