piątek, 12 lutego 2016

"Tchnienie śniegu i popiołu" Diana Gabaldon

Autor: figlarneczytanie.pl o 02:39


Uwielbiam twórczość Diany Gabaldon. Dlaczego? Przede wszystkim za życiowe, prawdziwe do bólu i przesiąknięte emocjami książki, które na długo potrafią zadomowić się w sercu i umyśle czytelnika.


Właśnie dlatego nie mogłam przejść obojętnie wobec kontynuacji cyklu tej psiarki, czyli lektury OUTLANDER.

"Tchnienie śniegu i popiołu" jest szóstą częścią cyklu OUTLANDER.
Zanim opowiem wam o moich wrażeniach to chciałabym zakreślić zarys fabuły...

 Jest rok 1772, przeddzień rewolucji amerykańskiej. Gubernator potrzebuje kogoś, kto zjednoczy pogranicze, uspokoi Indian i osadników. Jedyną osobą mogącą tego dokonać jest Jamie Fraser. Ale Jamie wie, że kraj czekają trudne i krwawe zmiany, o czym ostrzegła go Claire. Jednak najbardziej niepokoi Jamiego wiadomość z gazety, która ukaże się w 1776 roku. Jest tam wzmianka o pożarze jego domu i tragicznej śmierci rodziny Jamiego...

 Każda książka Diana Gabaldon mnie czymś zaskakuje, wzrusza i skłania mnie do głębszych refleksji. I tak było i tym razem! Skomplikowane a nawet kontrowersyjne tematy jakie podjęła tu autorka i osobisty, wrażliwy sposób w jaki to zrobiła są niewątpliwym atutem całej opowieści. Od początku wciągnęłam się w przebieg w fabułę, który z pozoru wydaje się dość prosta, ale w miarę czytania pisarka umiejętnie i w barwny sposób kreuje kolejne wątki, które zazębiają się ze sobą, łączy w nieprzewidywalną całość.

 Co więcej, nie sposób nie wspomnieć tu o trzymających w napięciu wydarzeniach, dramatyzmie, niezwykłym klimacie, silnych emocjach, świetnych kreacjach bohaterów i złożonych dylematów, z jakimi będą musieli sobie poradzić.

 „Tchnienie śniegu i popiołu” to poruszająca, mądra i przejmująca książka o życiu i śmierci, trudnych decyzjach, niełatwych relacjach rodzinnych oraz wilkach, które mogą nas wiele nauczyć. Polecam serdecznie wszystkim, którzy uwielbiają twórczość Diane Gabaldon a także tym, którzy cenią wciągające lektury.

 Pozdrawiam i serdecznie polecam!!

Za książkę serdecznie dziękuję
http://www.taniaksiazka.pl/tchnienie-sniegu-i-popiolu-p-574814.html
KSIĘGARNI INTERNETOWEJ TANIA KSIĄŻKA

4 komentarze:

E. pisze...

Bardzo chcę kiedyś się zapoznać z tą serią! Zastanawia mnie zawsze, czy ta objętość książek, bo większość z nich to naprawdę cegiełki, jest spowodowana masą akcji, czy może to trochę wodolejstwo... Pewnie nie przekonam się, jeśli nie przeczytam. :)

Książki - inna rzeczywistość pisze...

Ta seria bardzo mnie kusi! Przeraża mnie jedynie jej objętość... i cena, a ja jednak wolę być wszystkie książeczki na własnej półeczce. Mam jednak nadzieję, że uda mi się je kiedyś nabyć w przyzwoitej cenie i przeczytać :)

Pozdrawiam
ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

takuwazamja pisze...

Chętnie zapoznam się z jej twórczością! Dzięki za polecenie ciekawej serii :)

Rudym spojrzeniem pisze...

nie czytałam tej pani, ale wygląda, że warto:) Pozdrawiam!

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review