środa, 5 sierpnia 2020

"Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki " Magdalena Wosik

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:25

Oj, lubimy łamigłówki, zagadki. Tak jak sama jako dziecko uwielbiałam godzinami siedzieć nad książeczkami z zagadkami, tak i teraz podsuwam podobne pozycje moich pociechom.


Niech ćwiczą wzrok, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Tym razem mieliśmy zabawę z nowością lutową wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.

Na dzieciaki czeka nie lada zabawa. Wśród dziesiątki elementów ukryło się: trzy parasole, siedem myszy, czternaście ptaków, dwa krokodyle, trzy widelce, osiem liter oraz jeden wielbłąd.

Może się wydawać, że odnalezienie zagubionych elementów jest łatwe i proste. Cóż za mylne wrażenie. Jest trudno. Nawet ja, osoba dorosła i to z okularami na nosie miałam problem, by dostrzec to czego autorka nam, czytelnikom kazała.Trudność jest spotęgowana szatą graficzną obrazków. Gdyby był zastosowany kolor. Ale nie! I to jest idealny zabieg. Musi być ciężko!

Obrazki są czarno-białe. Jest to zabieg idealnie zaplanowany, gdyż już po odkryciu bądź nawet przed dzieciaki mogą potraktować pozyje jako kolorowankę.Magdalena Wosik przygotowała super pozycje. Jest ona solidna, skomplikowana i pokaźna . Polecam wszystkim serdecznie.

Recenzja została zrealizowana  we współpracy z WYDAWNICTWEM NASZA KSIĘGARNIA

3 komentarze:

Natalia Katarzyna pisze...

Ja tą pozycję mam właśnie do odebrania w Empiku :)

jestemmmja pisze...

Świetne! Uwielbiałam takie zabawy w dzieciństwie i jeszcze dzisiaj korzystam z nich, by skupić przemęczony umysł na czymś przyjemnym i relaksującym :)

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Uwielbiam takie zabawy - pewnie bawiłabym się lepiej niż niejedno dziecko. :P

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review