wtorek, 19 kwietnia 2016

Ale historia… Kazimierzu, skąd ta forsa? Grażyna Bąkiewicz

Autor: figlarneczytanie.pl o 14:51

Dodaj napis

Dzieci jak wiemy są bardzo ciekawskie otaczającego ich świata. Obserwują, wyciągają wnioski, uczą się, zadręczają rodziców licznymi pytaniami. Właśnie z tego powodu powstała książeczka „Ale historia… Kazimierzu, skąd ta forsa?".

Autorką jest Grażyna Bąkiewicz Wraz z małą dziewczynką, Zuzią, wybierzemy się w pasjonującą podróż, podczas której odkryjemy intrygujące informacje dotyczące świata historii i nie tylko. Naszą bohaterkę ciekawi bardzo dużo, ale nie rozumie niektórych zjawisk, więc zadaje sprytne pytania.

 Z każdą kartką będziemy odkrywać niezwykłe fakty, wydarzenia i stworzenia ze świata przeszłości, które zostały tu dokładnie i przystępnie wyjaśnione. 

Książeczka od pierwszych stron wciągnęła mojeJ córce , prawie 10-letniej  Zarówno liczne czarno-białe ilustracje, nietuzinkowa główna bohaterka, jak i umiejętność łatwego przekazywania wiedzy sprawiły, że lektura przypadła nam do gustu. Dodatkowym atutem jest również niewielka cena, miękka, intrygująca  okładka oraz bogata szata graficzna. 
 
Cóż więcej można chcieć? Ważne, że dzieci podczas tej lektury wcale się nie nudzą i z wielkim zainteresowaniem przysłuchują się ciekawostkom dotyczącym otaczającego ich świata. A o to przecież chodzi.

„Ale historia… Kazimierzu, skąd ta forsa?” to książka, która z pewnością zapewni kilkulatkom niemałą rozrywkę a przy tym obfituje w niemałe walory edukacyjne, dzięki czemu pobudzi ich wyobraźnię i zwiększy zasób ich wiedzy. Świetna lektura dla małych i dużych. Polecam serdecznie!!
 
Za tę książkę dziękujemy WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA1 komentarze:

Wioleta Sadowska pisze...

Dobrze, że posiada walory edukacyjne. Będę polecać.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review