poniedziałek, 2 maja 2016

"Pina, zrób coś!' Maciejka Mazan

Autor: figlarneczytanie.pl o 07:44


Lubię czytać polską literaturę i odkrywać nowych, rodzimych pisarzy. Właśnie dlatego moją uwagę przykuła książka "Pina, zrób coś!' MaciejkI Mazan Świetna okładka i zagadkowy opis również zrobiły swoje. Jak finalnie wypadła ta książka? O tym więcej za chwilkę.


Kilku bohaterów, kilku  ludzi z ogromną pasją. Aktorstwo, bycie na scenie, dzielenie się z innymi emocjami, zaproszenie widzów, choć na moment, do artystycznego świata to ich cel.

Pina, Waltrauta, Weronika,  Adrian, Helena, Monia, Jacuś to o nich mowa. Dzieli ich wiele, łączy jedno- miłość do teatru.
Obecnie grają głównie przed dziecięcą pubicznością.

Kiedy siostrze Moni zaczyna grozić amputacja nogi, a jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja, a ZUS nie zamierza refundować, Adrian znajduje sposób by zebrać pieniądze.

Talent show. Pełno ludzi, olbrzymia szansa nagłośnienia ich akcji, nadzieja na zdrowie i normalne życie dla dziewczyny. Ale ten medal ma też i drugą stronę . Są jednak ważniejsze rzeczy, niż opinia ludzi z Internetu. Jaki będzie skutek?

 "Pina, zrób coś!'jest autorstwa Maciejki Mazan. Autorka była mnie to tej pory kompletnie nieznana, choć inny zawód, który wykonuje Maciejka Mazan jest ściśle powiązany z książkami.
Otóż Maciejka Mazan   to znana tłumaczka, która na koncie ma blisko 100 przełożonych książek, a wśród nich znajdują się dzieła tak popularnych twórców, jak Stephen King, James Patterson, Peter Straub, Dean Koontz, Joe Hill, Orson Scott Card czy Ursula Le Guinn.

Ale jakie są moje wrażenia odnośnie tej pozycji?

 Nie spodziewałam się, że ta książka zrobi na mnie tak duże wrażenie. W czym tkwi jej sukces? Trudno jednoznacznie określić. Autorka stworzyła bohaterów, którzy potrafią przyciągnąć do sobie czytelnika i wzbudzić również cieplejsze uczucia. Co więcej, narracja  w tym przypadku było strzałem w dziesiątkę, akcja prowadzona jest dynamicznie oraz skrywa sporo zaskakujących wydarzeń. Sylwetki poszczególnych postaci są przedstawione barwnie i często przez pryzmat ich najlepszych cech.

 "Pina, zrób coś!' Maciejki Mazan to przykład polskiej literatury na przyzwoitym, przjemnym poziomie. Jest to optymistyczna książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i korzeni, wewnętrznych dylematach, skomplikowanej ludzkiej naturze... Polecam serdecznie!!

Za tę pełną humoru książkę dziękuję WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review