środa, 8 czerwca 2016

Takie życie tylko w Neapolu Katherine Wilson

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:44


Ostatnio potrzebowałam książki nieco lżejszej, która mnie zrelaksuje a jednocześnie wciągnie mnie bez reszty i przyjemnie zaskoczy oryginalną fabułą. Tak też się stało za sprawą niedawno wydanej książki „Takie życie tylko w Neapolu ” Katherine Wilson .


Jest to osobista książka, która za granicą podbiła serca wielu czytelników i moim zdaniem także w Polsce znajdzie liczne grono fanów.

 Katherine Wilson jest Amerykanką o włoskich koreniach. Rodzice "posyłają'" kobietę do Włoch, na staż w konsulacie amerykańskim.

Nagle we Włoszech młoda dziewczyna czuje się zdezorientowana. Jeszcznie niewtopiona w ten klimat, kalecząca język włoski pomieszkuje w pensjonacie prowadzonym przez siostry zakonne.
Katherine trafia pod skrzydła przyjaciół rodziców, a ci mają syna Salvadore...

Początkowo byłam nieco podejrzliwa do tej książki. Jednak gdy zaczęłam czytać okazało się, że oryginalna i nietypowa fabuła mnie wciąga a świat stworzony i przedstawiony przez autorkę zaczyna mnie fascynować. Szybko polubiłam głównych bohaterów i bacznie zaczęłam ich obserwować i śledzić ich kolejne ruchy oraz powzięte decyzje. Lektura napisana jest prostym, przyjemnym językiem a czytanie to istna przyjemność. W książce znajduje się sporo opisów przywyczajeń, obyczaji, kultury Włochów, więc nie ma się o co martwić, że klimatyczna nastrój czytelnika mógby ominąć.
 Na dodatek język jakim operuje pisarka jest ciekawy, soczysty i bardzo barwny, przez co łatwiej zobaczyć, poczuć i zrozumieć to, co chce nam przekazać.

Podczas lektury czytelnik nie jest tylko obserwatorem przeżyć bohaterki, a poprzeż ciekawe, soczyste anegdoty i opisy staje się uczestnikiem tychże wspomnień.
Poprzez każde zdanie czuć ten fascynujący nęcący zapach, który wydobywa się  kuchni matki Salvatore .

Rodzina Salvatore jest przykładem typowej rodziny , mieszkającej w Neapolu. Kochająca swoich członków, lecz stawiające jasne granice. Czynią to z rozczulającą gracją i miłością.
"Takie życie tylko w Neapolu" jest to bardzo ciepła, humorystyczna, lekka książka , która spodoba się każdemu i sprawi, że letni wieczór zostanie umilony.
Relaks gwarantowany.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości WYDAWNICTWA CZARNA OWCA


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review