środa, 1 czerwca 2016

Taniec z aniołem Åke Edwardson

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:08


Dziś chciałabym was zachęcić do zapoznania się z książkami autorstwa Ake Edwardsona, szwedzkiego pisarza, którego twórczość znana jest doskonale szerokiej publiczności.


 „Taniec z aniołem” to pierwszy tom jego wielotomowej serii kryminalnej. Główną  postacią całego cyklu jest komisarz policji z Göteborga, Erik Winter. 

Samotnik, po trzydziestce, pewny siebie i cieszący się szacunkiem wśród współpracowników. Bohater zmaga się jednak z kilkoma osobistymi problemami a tu na horyzoncie pojawia się sprawa śmierci pewnego młodego Szweda w Londynie. Potem dochodzi do podobnej zbrodni w Göteborgu obywatela brytyjskiego

. Dwie różne sprawy, ale na miejscu zbrodni, którym były pokoje hotelowe znalezione tajemnicze, dziwaczne ślady. Czym są? Kim jest morderca i dlaczego atakuje młodych chłopów? Dla Erika i jego znajomych z pracy będzie to niezwykle trudne i mroczne śledztwo...

 Książkę czyta się bardzo dobrze i z niemałym zaangażowaniem. Akcja toczy się płynnie, dość dynamicznie i co więcej, dużo tu niepewności i zagadek, które stopniowo będziemy odkrywać. Intryga kryminalna jest dobrze skonstruowana, więc znudzenie nam nie grozi. Do tego warto wspomnieć o szczypcie napięcia, dreszczyku emocji, niespodziankach i zaskakujących elementach, które dodają rumieńców tej opowieści. Bohaterowie są ukazani barwnie a język nie razi prostotą. Całość pochłania się bardzo szybko, ale nie ma tu poczucia niedosytu i za to ogromny plus.
„Taniec z aniołem” to ciekawy kryminał, który zadowoli miłośników twórczości Ake Edwardsona , a nawet tych, którzy nigdy nie zetknęli się z twórzością pisarza. Wszyscy ci, którzy lubią atmosferę pełną tajemniczości i niedopowiedzeń będą zachwyceni.
 
Erik Winter zabierze czytelnika w świat brutalności, ciemnego, szemranego towarzystwa oraz w obszary, w które lepiej się nie zapuszczać. Polecam:)
 
Za tę książkę serdecznie dziękuję Pani Idzie z WYDAWNICTWA CZARNA OWCA
 
 
 

1 komentarze:

Wioleta Sadowska pisze...

Piszesz o zagadkach. To mnie bardzo zachęca.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review