środa, 17 sierpnia 2016

"Oblany test" Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

Autor: figlarneczytanie.pl o 03:44


Gdybyście zadali mi pytanie:"Czym charakteryzują się szwedcy pisarze oraz twórcy?" . Odpowiedź może być tylko jedna - nieograniczona wyobrażnia.


Moją tezę mogłabym potwierdzić już m.in kilkoma literackimi przykładami.
Za każdym razem , jak sięgam po szwedzką literaturę wkraczam na nieznane, nieokiełznane rewiry zbrodniczego półświadka.

I tym razem liczyłam na podobne emocje. Emocje pełne grozy i poczucia, że czas ucieka, a zabójca czyha już, obserwuje i czeka na odpowiedni moment, by zaatakować.

Czy tak było? O tym za momencik. Najpierw chciałabym wam przedstawić dwójkę wybitnych twórców, którzy w obupólnej współpracy stworzyli książkę pt:"Oblany test".

Tym duetem jest Michael Hjorth oraz Hans Rosenfeldt.

Michael Hjorth jest scenarzystą (na jego profilu na Instagramie możecie dowiedzieć się nad czym pracował), współzałożycielem firmy producenckiej-Tre vanner.

Natomiast Hans Rosenfeldt także oprócz pisania książek zajmuje się tworzeniem scenariuszy, ale i trudni się dziennikastwem.

"Oblany test" jest to już kolejny kryminał, który wyszedł spod "pióra" Hjortha i Rosenfeldta.
Swoją popularność zawdzięczają debiutowi "Ciemne sekrety" oraz doskanełej kreacji głównego bohatera, Sebastiana Bergmana.

W "Oblanym teście" Sebastian Bergman wraz z kolegami z Krajowej Policji Kryminalnej będzie próbował ująć tajemnczego "egzeminatora", która zwabia młodych ludzi (uczestników realty show oraz przedsięwzięć w social mediach), by ich uwiezić i poddać testowi z wiedzy. Ci , których wiedza okaże się za mała muszą umrzeć...

Ciała denatów podrzucanie są w szkołach. Trzeba się śpieszyć....

Jakby tego było mało, to Sebastian (nałogowy seksoholik) , ale i reszta z grupy zmagają się z problemami natury emocjonalnej. Każdy boryka się ze sobą samym, własnymi instyktami, prawdą o swoim pochodzeniu, czy burzliwym romansem.

"Oblany test" jest wyśmienitym kryminałem. Co mi się w nim podoba, to to, że nie ma w niej policjantów przedstawionych jako skorumpowanych pijaczyn. W tym tomie jest dużo tzw. prywaty, ale akcja dzieje na tyle wartko, że odpłynęłam i pogrążyłam się w lekture i to doskłownie.

Więc jeśli nie chcesz "oblać testu" i lubisz tego typu książki, to koniecznie zapoznaj się z tą częścią serii.

Za książkę serdecznie dziękuję Pani Idzie z WYDAWNICTWA CZARNA OWCA

1 komentarze:

DOŚKA pisze...

Uwielbiam kryminały! "Oblany test" wydaje się dobrą książką, z rodzaju tych, jakie naprawdę lubię. Odkrywanie tajemnicy razem z detektywami to poniekąd moje hobby. Dlatego w najbliższej przyszłości chętnie sięgnę po polecaną przez Ciebie pozycję.

Pozdrawiam i zapraszam do siebie, dopiero zaczynam z recenzjami i miło byłoby zdobyć nowych czytelników :)

www.planeta-recenzji.blogspot.com

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review