wtorek, 13 września 2016

"Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" Anna Lange

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:42data wydania 17 sierpnia 2016

ISBN 9788379246717

liczba stron 448

 Sine Qua Non, SQN,

kategoria fantastyka, fantasy, science fiction
 

"Bezwzględna"- czwarta, ostatnia wydana w Polsce (choć za granicą wydawane są jej kontynuację) fantastyczna powieść Gail Carriger. Zwlekałam z napisaniem tej recenzji, gdyż odwlekałam w czasie pożegnanie z Lady Alexią Maccon, tak długo, jak było to tylko możliwe.

Make Money Online : http://ow.ly/KNICZ

"Clois LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" to fantastyczna powieść autorstwa Anny Lange.
Zwlekałam z napisaniem tej recenzji, gdyż odwlekałam w czasie pożegnanie z Clovisem LaFay, Alicja i Johnem, tak długo, jak było to tylko możliwe.
 
Ta trójka bohaterów wchodzi w skład podwydziału, który zajmuje się rozwiązywaniem zagadek, dotyczących zjawisk paranormalnych, a podlegający bezpośrednio pod wydział detektywistyczny Londyńskiej Policji Metropolitalnej. 
 
John jest nadinspektorem policji. Staje on na czele nowo powtałego wydziału. Pewnej nocy budzi swoją siostrę Alicje ze snu i prosi ją o pomoc. W salonie ich domu leży porażony zaklęciem Paraliżu młody, elegancki mężczyzna.
Owy nieprzytomy to Clovis LaFay, brat hrabiego Bedforda. Przestraszony John prosi siostrę (aspirującą pielęgniarkę, ale i posiaczkę wysokiego potencjału magicznego ), by coś poradziła na omyłkowo rzucone zaklęcie.
Od tej chwili tę trójkę połączy nie tylko praca...

Ale kim jest właściwie Clovis LaFay? Jest nekromantą. Pochodzi ze znakomitego rodu, lecz mimo to, ród ma w swej historii członka rodziny, który uprawiał czarną magię . Był nim ojciec bohatera.
Clovis czuje wstyd z tego powodu i próbuje za wszelką cenę ozyskać dobre imię. 
Ale czy posiadanie potencjału magicznego mu to ułatwi?

Lektura "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" Anny Lange otrzymała ode mnie ocenę celującą. Nie bez powodu. Jest książka, należąca do kręgu literatury fantastycznej, która urzekła mnie od pierwszej strony.
Anna Lange posiada umiejętność wprowadzenia czytelników w doskonale wyimaginowany świat nekromancji, klimatu wiktoriańskiej Angli, przygody, magii oraz rodzinnej klątwy.

Każdy z bohaterów jest charakterystyczny i posiada cechy tak indywidualne, że nie można go porównać z nikim innym. Każka jest pełna humoru, niebanalnych dowcipnych dialogów, opisów tak sugestywnych oraz barwnych, że niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, że i ja mogłabym posiadać potencjał magiczny.

Nawet nie wiecie z jakim bólem serca żegnam się bohaterami. Liczę na to, że autorka zdecyduje się na wydanie kolejnej części. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy La Faya, Alicji oraz Johna.
Rada jestem z tego, że takie talenty, jak Anna Lange mają szanse zaistnieć na rynku wydawniczym i proszę o więcej.
 
Za książkę serdecznie dziękuję Panu Oskarowi z WYDAWNICTWA SQN
 

 
 


"Bezwzględna"- czwarta, ostatnia wydana w Polsce (choć za granicą wydawane są jej kontynuację) fantastyczna powieść Gail Carriger. Zwlekałam z napisaniem tej recenzji, gdyż odwlekałam w czasie pożegnanie z Lady Alexią Maccon, tak długo, jak było to tylko możliwe.

Make Money Online : http://ow.ly/KNICZ

2 komentarze:

Taki jest świat pisze...

Kusząca recenzja :)

Aleksandrowe myśli pisze...

Czytałam... I bardzo mi się podobała :) Również liczę na kontynuację :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review