środa, 5 października 2016

Angielski szpieg Daniel Silva

Autor: figlarneczytanie.pl o 14:39


O Danielu Silvie słyszałam wiele dobrego. Niestety, do tej pory nie miałam okazji zapoznać się choćby z jedną książką tego autora.

Zmieniło się to dzięki możliwości przeczytania książki pt:"Angielski szpieg".

Jak wskazuje sam tytuł fabuła kręci się wokół Wielkiej Brytanii oraz szpiegostwa.
Pewnego dnia na statku, którym ma płynąć księżna.która jeszcze do niedawna była żoną następcy brytyjskiego tronu , zatrudnia się jako kucharz.

Owy kucharz nie jest zwyczajnym człowiekiem . Jest to płatny zabójca. A jego celem jest księżna...
Eamona Quinnana, bo o nim mowa ściga Gabriel Allon. Służby międzynarodowe łączą się. Koszmary wracają. Dawne wspomnienia drastycznych ataków IRA powracają....
"
Powieść "Angielski szpieg" może być książką mocno kontrowersyjną. Zahacza ona o bardzo drażliwe i bolesne aspekty z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. I pomimo tego, że Daniel Silva zmienił nieco fakty z życia księżnej oraz imiona , to nawet laik od razu jest zorientowany jakie jest podłoże całej rozwijającej fabuły.

Pierwsze spotkanie z pisarzem i to od razu bardzo owocne! Przede wszystkim jest to thriller o bogato rozwiniętym aspekcie psychologicznym, więc czyż mogłam się oprzeć tej książce? Spodobał mi się główny bohater, szpieg, który zmagać się będzie nie tylko ze skomplikowanym dochodzeniem, ale również z licznymi własnymi sprawami.  Akcja jest prowadzona bardzo sprawnie i dynamicznie a zagadki i intryga kryminalna dobrze zaakcentowana. Napięcie będzie nam towarzyszyć przed dużą część książki a próba odgadnięcia tożsamości sprawcy sprawi nam niemałą zagwozdkę. Co więcej, plusem są silne emocje, mroczny klimat oraz świetnie przedstawieni bohaterowie. Język nie należy do wyszukanych, jest prosty, ale dzięki temu całość czyta się lekko i z niemałą szybkością.

„Angielski szpieg” to świetna książka akcji, o tajemniczym, przebiegłym psychopacie-mordercy i próbie jego schwytania. Kim jest? Dlaczego stale zabija? Jeżeli lubicie trzymające w napięciu, pełne akcji i niespodzianek książki, to serdecznie polecam Wam powyższą lekturę. Pozdrawiam!!

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Harper Collins Polska


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review