środa, 5 października 2016

Naśladowca Erica Spindler

Autor: figlarneczytanie.pl o 14:51


Całkiem niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością Ericy Spinder i już zdążyłam przeczytać kilka pierwszych tomów jej słynnej kryminalnej sagi.


 Dziś nadszedł czas powieść pod tytułem "Naśladowca”. Cóż... Już nie mogłam się doczekać co tym razem autorka przygotowała dla czytelników.

Pięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki – wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów. Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren. Dochodzenie zakończyło się klęską, co Kitt przypłaciła zdrowiem i załamaniem kariery zawodowej.

Teraz morderca wraca, by kontynuować makabryczne dzieło. Śledztwo prowadzi ambitna detektyw Riggio, która niechętnie przystaje na pomoc Kitt. Jednak to właśnie Kitt jako pierwsza dostrzega niuanse różniące dzisiejszą zbrodnię od morderstw sprzed lat.

Podobnie jak poprzednie części, także i tym razem szybko wdrożyłam się w fabułę, która jest pomysłowa i ciekawie ukazana. Jak zawsze  dzieją się podejrzane rzeczy. Tajemnicze morderstwa, które mają wspólny element, złowroga i niewyjaśniona przeszłość, silne napięcie, zagadkowe wydarzenia, dynamiczna akcja, zawiła intryga... Czy coś więcej potrzeba? Oczywiście będzie też coś dla miłośników detektywistycznych łamigłówek i policyjnych śledztw. Co więcej, spodobało mi się, że dokładnie nakreślono tu panoramę lokalnego społeczeństwa. Elementy obyczajowe i kryminalne przeplatają się ze sobą, tworząc ciekawą całość. Język jest barwny i plastyczny a książkę pochłania się z dużą szybkością, co jest zasługą lekkiego pióra i przyjemnego w odbiorze stylu.

„Naśladowca" to część znanej i cenionej serii kryminalnej, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Opowieść o zbrodni, zemście, wyobcowaniu i samotności. Polecam serdecznie, zwłaszcza czytelnikom , którzy cenią sobie  literaturę Ericy Spinder. Pozdrawiam!!

Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU HARPER COLLINS 
2 komentarze:

Taki jest świat pisze...

Autorka ma na koncie wiele świetnych książek, tę także mam w planach :)

Asia Hadzik pisze...

Czytałam już o niej... Może kiedyś sięgnę po nią kiedyś;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review