piątek, 23 grudnia 2016

"Susza" Jane Harper PRZEDPREMIEROWO

Autor: figlarneczytanie.pl o 11:26


Koniec roku 2016 roku postanowiłam zakończyć z przytupem . Książka, która mi towarzyszyła jest nowością, wydaną przez Wydawnictwo Czarna Owca, a nosi tytuł "Susza".


Autorką "Suszy" jest Jane Harper.
Jane Harper od trzynastu lat pracuje jako dziennikarka w Australii i Wielkiej Brytanii. Mieszka w Melbourne i obecnie współpracuje z dziennikiem Herald Sun. Jane pochodzi z Anglii, do Australii przeprowadziła się w 2008 roku. Susza to jej pierwsza powieść.

Akcja powieści toczy się w Australii, w niewielkim mieścinie-Kiewarrie.
Jest to miasteczko, gdzie na jego obrzeżach mieszkają głównie rolnicy oraz hodowcy owiec oraz bydła.

Miasteczkiem wstrząsa wiadomość, że mieszkaniec Kiewarry , Luke, zabija swoją żonę, sześcioletniego syna, a potem popełnia samobójstwo.
Jedynym członkiem, które przeżywa jest niespełna roczna Charlotte.

Na pogrzeb rodziny przyjeżdża Aaron Falk, który pracuje w Melbourne, jako policjant, zajmujący się przestępstwami finansowymi. Teraz przyszło mu pożegnać Luke, przyjaciela z lat dzieciństwa. Matka Luke prosi Aarona, by  dowiedział się czy Luke naprawdę zabił siebie, żonę i synka. A jeśli nie, to kto ich zabił i dlaczego?

Aaron niechętnie się zgadza, gdyż mimo, że Kiewarra to miasteczko, gdzie się narodził i wychował, to nie czuje się tu chciany. A wszystko z powodu tego, że, gdy był nastolatkiem w niejasnych okolicznościach umarła Ellie, jego pierwsza miłość i zarazem przyjaciółka . Dziewczyna byłą jedną z paczki: Luke Aarona oraz Gretchen.
Już po śmierci Ellie policja znalazła w pokoju dziewczyny karteczkę z  nazwiskiem Falka. Mieszkańcy uznali, że  do śmierci nastolatki na pewno przyczynił się Aaron bądź jego ojciec. Nic nie dało, że to właśnie Luke poświadczył, że w momencie zaginięcia dziewczyny przyjaciele byli razem.
Niestety tak nie było...

Aaron w poczuciu winy postanawia zagłębić się w sprawy Luke i jego najbliższego otoczenia. Pomoże mu lokalny policjant Raco....

Aaron jest samotnikiem. Ojciec jego już nie żyje, a jego rodziną jest praca. Powrót do Kiewarry budzi w nim drastyczne wspomnienia z lat młodzieńczych, żal i tęsknota za matką, która zmarła przy jego narodzinach oraz za tym co zmieniła śmierć Ellie.

"Susza" to książka, która porusza temat przyjaźni, która wywiera wpływ na życie młodych ludzi. To książka o lojalności, skrywanych tajemnicach oraz więziach łączących całe życie.
To także książka ukazująca skomplikowany przekrój społeczności w małych miasteczkach oraz jak wydarzenia smutne, traumatyczne potrafią spolaryzować tych ludzi żyjących do tej pory w zgodzie i harmonii.

"Susza" to ciekawa książka, która nie tylko jest kryminałem, ale również dobrą obyczajówką.

Polecam.

Za książkę dziękuję serdecznie Pani Idzie z Wydawnictwa Czarna Owca

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review