wtorek, 4 lipca 2017

"Wybór" Samantha King

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:07

Samantha King jest byłą redaktorką i dyplomowaną psychoterapeutką. Urodziła się w południowo-zachodniej Anglii. Po studiach zamieszkała w Londynie, gdzie zawodowo zajmowała się wydawaniem cudzych książek. Po czasie zdecydowała się napisać własną powieść. Mieszka z mężem i dwójką dzieci, które zainspirowały ją do napisania „Wyboru”.


"Wybór" to debiut literacki Samanthy King. Od razu pisarka napisała książkę , która porusza każdego.

Opowiada ona o historii , bardzo traumatycznej , która dotknęła pewną , z pozoru normalną rodzinę. Ich dwoje  : Maddie i Nick oraz ich dwójka dziesięcioletnich dzieci.

Niby typowa rodzina. On zapracowany. Ona-opiekunka domowego ogniska. Lwica, która dla swoich dzieci zrobi wszystko.

I niestety zdarzy się sytuacja, kiedy Maddie stanie przed najtrudniejszym wyborem w życiu.
Dla matki, która kocha swoje dzieciaki nie będzie nic prostszego. 
Do życia tej rodziny wtargnie obcy człowiek z bronią w ręku. Każe Maddie dokonać wyboru, który na zawsze wszystko zmieni....

"Wybór" to książka  emocjonalnie trudna, okraszona bólem i cierpieniem niewinnych, w której dochodzi do głosu mroczna i zła strona ludzkiej natury. . I w tej książce widać to doskonale. Język powieści zachwyca, ale z uwagi na poruszane zagadnienia i fabułę, schodzi on na drugi plan, ale , jak dla mnie ma wielkie znaczenie, które wpływa  na całokształt i odbiór książki.

Uważam, że "Wybór" jest znakomitym debiutem. Jest zapowiedzią, tego, że autorka się się jeszcze rozwinie i dostarczy czytelnikom równie mocno emocjonalnej fabuły.

Książka mną wstrząsnęła, a postać Maddie stawała się momentami niezrozumiała. Ale jak mogła, skoro jej doznania są niewyobrażalne.

Jestem ciekawa, czy Wy byście tak samo odebrali tę powieść. Ale o tym napiszcie już po jej lekturze.

Polecam i pozdrawiam.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Harper Collins


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review