środa, 25 kwietnia 2018

"Czerwona jaskółka" -recenzja filmu.

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:30

reżyseria:
  • Francis Lawrence
scenariusz:
  • Justin Haythe
  
gatunek:
  • Thriller
  • Szpiegowski
produkcja:
  • USA
premiera: 2 marca 2018 (Polska) 19 lutego 2018 (świat)
Wróciłam do magii kina. Poszłam do niego na film-"Czerwona jaskółka" z czystej ciekawości. I bynajmniej dla Jennifer Lawrence, która notabene nie należy do grona moich ulubionych aktorek.

Zaintrygował mnie zwiastun. Byłam ciekawa, jak austriacki reżyser, Francis Lawrance  przedstawi kulisy rosyjskiej agentury.

Ale od początku.
 
Dominika, bo o niej mowa jest bardzo zdolną baletnicą -primabaleriną w Teatrze Bolszoj.
Jest bardzo urodziwa i pełna wdzięku . "Wpada" w oko pływowemu biznesmenowi, która odegra znaczącą rolę w jej "nowym" życiu.
Pewnego dnia , podczas występu ulega kontuzji, która zrujnuje jej wszystkie marzenia. Sama utrzymuje chorą matkę i nagle staje pod ścianą.
 
 

Z wyjściem z tej patowej sytuacji próbuje Dominikę wyciągnąć jej stryj, który jest członkiem rosyjskiego aparatu. Stryj ma wobec dziewczyny konkretnie plany. Czy wyjdą one jej na dobre?
 
"Czerwona jaskółka" należy do gatunku thrillera szpiegowskiego. Początek filmu może ciut znużyć widza, aczkolwiek akcja się rozkręca z każdą sceną.
Nie brakuje scen mocnych krwawych, przy których odwracałam wzrok. Nie brakuje także rozbieranych scen. I tu/ muszę przyznać, że Jennifer Lawrence bardzo mi się podobała w roli Dominiki.
 
 
 
Podobało mnie się to, że aktorce "pozwolono" zachować jej naturalną budowę ciała. Bohaterka jest piękną dziewczyną, o naturalnych (nie wyćwiczonych, wręcz wyrzeźbionych)  kształtach.
Jennifer Lawrence w roli uwodzicielki sprawdziła się, przy zachowaniu odpowiedniej dozy wstydu i spontaniczności.
 
 
 
Idealnym wyborem do roli stryja Dominiki było wybranie Matthiasa Schoenaertsa. Aktor ma urodę typową rosyjską. Jego podobieństwo do Wladimira Putina -uderzające.
 
Podsumowując .
Ekranizacja książki bardzo mi się podobała. Erotyzm, brutalność , szpiegostwo wymieszanie w idealnych proporcjach.
Do gry aktorskiej także nie mogę się przyczepić. A zakończenie rewelacja.
\
Polecam.
 
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review