poniedziałek, 23 kwietnia 2018

"Drugie życie" S.J.WATSON

Autor: figlarneczytanie.pl o 07:36


Witajcie.

Jakiś czas temu miałam okazję czytać książkę pt:"Zanim zasnę", autorstwa S.J.Watson.
Byłam zachwycona. Ekranizacja tej powieści jest świetna W roli główniej- Nicol Kidman Szczerze wam polecam.\

Pewnego dnia, podczas buszowania pomiędzy bibliotecznymi księgozbiorami dostrzegłam, kolejną, powieść tego autora.
Musiałam po nią sięgnąć najszybciej, jak to możliwe.

Ale zakreślę najpierw fabułę...
Julia Plummer wiedzie spokojnie życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym chirurgiem oraz adoptowanym synem Connorem, z wychowaniem którego nie mogła sobie poradzić jego biologiczna matka, młodsza siostra Julii, Kate.

 Spokojne życie rodziny zakłóca tragiczna wiadomość o śmierci Kate. Kobieta  została brutalnie zamordowana na ulicach Paryża. Gdy śledztwo policji utyka w martwym punkcie, Julia bierze sprawy w swoje ręce.

 Julia dowiaduje się, że jej siostra zawierała znajomości z mężczyznami za pośrednictwem czatów i umawiała się z nimi na intymne spotkania. Wkrótce sama w sieci poznaje mężczyznę, który sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Niewinny flirt zamienia się w namiętną fascynację ....
 
Opis wskazywał na wciągającą fabułę. Jakże się myliłam. Oj , stwierdzam z przykrością, że czytając , strasznie się wynudziłam.
 
Akcja ciągnęła się "jak flaki z olejem". Postać Julii wykreowana strasznie schematycznie. Kobieta poznaje mężczyznę i kolokwialnie pisząc-odwala jej.
Wywody bohaterki na temat jej siostry, Kate, powtarzające się. Nie wiem, czy to wina tłumaczenia, ale sformułowania często się dublowały, w krótkich odstępach czasu.
Akcja bardzo przewidywalna . No może ciut zakończenie mnie zaskoczyło, choć nie jest to tak do końca.
 
Wyjaśnienie śmierci Kate można się domyślić. Szkoda, że autor nie postawił "kropki nad i". Czyżby to była "bramka" to kontynuacji tej historii?
 
Ja już niestety nie skuszę się w razie W.
Pozdrawiam
 0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review