środa, 4 listopada 2020

"A ja żem powiedziała...." Kasia Nosowska

Autor: figlarneczytanie.pl o 00:04

 Katarzynę Nosowską zna niemal każdy, kto choć trochę interesował się polską muzyką rockową. Ci, którzy swoje lata nastoletnie przeżywali w latach 90-tych ubiegłego wieku (jak to brzmi) na pewno nie raz nucili pod nosem tekst piosenki pt:" Moja i twoja nadzieja".

Kasia Nosowska jest ikoną, choć sama się za nią nie uważa. Kasia Nosowska ostatnimi czasy zaistniała na Instagramie, gdzie ze swoimi fanami dzieli się krótkimi anegdotami, zaczynającymi się od słów "A ja żem jej powiedziała...".

Filmiki te od razu przyciągnęła szerokie grono followersów. Być może ten fakt skłonił Kasię Nosowską do pogłębienia tematu i napisania książki.

Książka być może jest zbyt poważnym określeniem. Jest to raczej zbiór własnych przemyśleń . Przemyśleń, które odnoszą się do samej osoby autorki, ale i otaczającego ją świata oraz małego, polskiego showbisnesu.

Pozycja ta jest napisana w sposób zabawny, z polotem. Przy lekturze tejże pozycji gęba sama się śmieje. Finezja przekazu jest do pozazdroszczenia. Tak samo, jak ogromny dystans, zdolność wykreowania świata tak, aby był on autentyczny a zarazem nie zbyt poważny. 

Autorka w tej pozycji porusza tematy, które bawią. Obserwowanie życia polskich celebrantów już nigdy nie będzie takie samo. Sama Kaśka pokazuje swoją osobę w krzywym zwierciadle. Opowiada o tym bez czego nie mogłaby żyć, co ją bawi, śmieszy, ale i zadziwia.

Jest to lektura lekka. Gdy się zagłębicie w tę książkę to wam gwarantuję, że długie, ponure, jesienne wieczory staną się przyjemniejsze. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review